7 стилів сучасної музики

Сучасна музика має надзвичайно велику кількість вокальних стилів. Кожен із яких характеризується використання різних видів атаки, регістрів (головного, грудного, свисткового) та різноманітною кількістю прийомів (глісандо, вібрато та інших). Про деякі з них — читайте далі в статті.

Кадр з «Mark Ronson — Uptown Funk ft. Bruno Mars»

«Легка музика»

Найпопулярніший стиль сучасної музики, який характеризується не складною гармонією та ритмом, частіше куплетною формою та «легким» для сприйняття текстом — це поп-музика. Історія цього стилю починається з 50-х років 20 століття. Поп-музику ще називають музикою для мас або комерційною.

Блюз

Коріння блюзу сягають 20-го століття в країни Латинської Америки та Африки. Пісня які виконували під час роботи стали основою надзвичайного популярного стилю музики — джазу. Особливістю блюзу є імпровізаційність та дванадцяти тактова структура з особливою гармонічною основою.

Реп

Завдяки діджею Кул Герку в 70-х роках на Ямайці з’явився новий вокальний напрям сучасної музики — реп. Його особливістю є речитативність, ритмічність та наповненість змістом і емоціями. З кожним роком популярність репу зростає і він знаходить нові форми самоствердження.

R&B

Стиль R&B поділяють на класичний та сучасний. Класичний будується на блюзовій основі. Особливостями цього стилю є вібрато яке застосовується лише на довгих нотах, складна ритміка, енергійність та сміливі тексти на заборонені для того часу теми. З часом відбулася трансформація цього стилю в більш комерційний стиль Contemporary R&B, який поєднує в собі різні стилі наприклад елементи поп, диско та хіп-хоп. У порівнянні з класичний в основі нового стилю стали танцювальність та розважальність.

Funk

У 60-х роках на противагу R&B з’явився новий стиль — фанк. Для нього характерний пульсуючий синкопований бас та короткі вокальні фрази, що повторюються як вигуки.

Читайте також:   Як ефективно підготуватися до обласного огляду «Материнська пісня»

Reggae

Стиль «reggae», що родом із Ямайки, набув популярності в 70-х роках. Королем цього стилю є Боб Марлі. Характерним для стилю регі є помірний та розслаблений темп, можливе виконання й  у більш рухливому темпі, розмір — 4/4 з акцентом в акомпанементі на другу та четверту долю.

Нip-hop

Стиль, що виник у 70-ті роки в Нью-Йорку, має свої витоки зі стилю фанк. Для його є характерним акцентований ритм з елементами речитативу поверх ритмічної лінії ударних інструментів і баса.

Не бійтеся експериментувати та спробуйте себе в нових стилях, а можливо в майбутньому ви створите і свої. Бажаємо успіху!

↓
Розмір шрифту
Контраст