Цікавинки про фелтінг від Лариси Кришталь

27 лютого в Миколаївському обласному краєзнавчому музеї в рамках персональної виставки «Палітра тепла» відбулася презентація майстер-класу з фелтінгу від майстрині обласного народного творчого об’єднання «Прибужжя» Лариси Кришталь.  Секрети майстерності з виготовлення декоративних прикрас із вовни опановували відвідувачі курсів Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Наскільки давнім є цей вид мистецтва, у який спосіб техніка використовується сьогодні — відповіді на ці та інші питання шукайте в нашій статті.

З історії валяння

Валяння або фелтінг (від англ. felt — повсть, збивати повсть) — один із популярних серед сучасних майстрів напрямів рукоділля.

Щодо виникнення цієї техніки є багато версій. Деякі легенди припускають, що перший валяний килим з’явився ще на Ноєвому ковчезі, а археологічні знахідки вказують на часи степових кочівників Євразії, скотарів гірських просторів Тибету, Алтаю тощо.

Орієнтовно здатність валяти вовну люди виявили 8000 років тому. У процесі використовували ретельно оброблені залишки шерсті тварин. Після одомашнення худоби застосовували вовну, яка залишалася після підстригання.

Техніка валяння та його види

Валяння (валка) — виготовлення вовняних виробів та їх ущільнення способом зчеплення й переплетення між собою волокон вовни. 

— Вікіпедія

Це особлива техніка рукоділля, у якій із натуральної вовни народжується безліч різноманітних речей, здатних прикрасити будь-який інтер’єр, зробити неповторний подарунок для коханих і друзів. Вовняні речі м’які й по-домашньому затишні.

Сучасні майстрині активно використовують два способи валяння шерсті: мокре й сухе.

Сухе валяння (фільцювання) передбачає багаторазове протикання вовни спеціальною голкою до стану звалювання. Під час цього процесу волокна рвуться і зчіплюються між собою, утворюють щільний і однорідний матеріал.

Цей вид валяння застосовується для створення об’ємних виробів-іграшок, біжутерії та об’ємних аксесуарів для оздоблення одягу.

Робота майстрині НТО «Прибужжя» І. Данченко «Лілея»

Мокре валяння здійснюється з використанням мильної рідини. Розчин розподіляється по вовні, і за допомогою тертя створюється однорідне полотно. Цей вид валяння підходить для виготовлення панно, картин, одягу, полотен та інших плоских виробів.

Робота майстрині НТО «Прибужжя» Л. Кришталь «Дзвоники»

Натуральна вовна — благодатний матеріал для творчості: поєднанням гнучких ліній, контрастних плям та оригінальних оздоблень автор розкриває свій внутрішній світ. Так народжуються нові виставкові вироби талановитих аматорів — мисткинь обласного народного творчого об’єднання «Прибужжя» Інни Данченко, Ксенії Культенко, Ірини Солнцевої, Лариси Кришталь. Майстрині осучаснюють традиційну техніку, а також залюбки діляться секретами майстерності з поціновувачами рукоділля.

Читайте також:   Чудові подарунки для коханих від Лариси Кришталь

До речі, персональна виставка робіт майстрині НТО «Прибужжя» Лариси Кришталь «Палітра тепла» триватиме до 10 березня 2017 року.

↓
Розмір шрифту
Контраст