Нематеріальна культурна спадщина, Новини        28 Жовтня 2019        2151      

«Етно-традиції Миколаївщини» у Баштанці

26 жовтня провели черговий регіональний етап обласного огляду «Етно-традиції Миколаївщини 2019». Як це було — далі.

Світлина: Василь Гонта

Розпочав перегляд народний фольклорний колектив «Надвечір’я» Троїцько-Сафонівського СБК Казанківської ОТГ, представивши пісенні традиції села Троїцько-Сафонове. Учасниці колективу показали, що дбайливо зберігають традиції та культуру виконання народних пісень. Особливу увагу привернули самобутній говір і віночок автентичних народних пісень, що є яскравою візитівкою Троїцько-Сафонівської громади.

Естафету презентації культурної спадщини своєї місцевості прийняв колектив Шевченківського СБК Новополтавської ОТГ. Яскраву розповідь про традиції вишивки села Шевченкове супроводжували пісні та виставка робіт майстрині Наталії Мажаровської.

Запальна презентація козацьких традицій Нового Бугу нікого не залишила байдужим. Новобузька козацька школа бойового звичаю «Бузький СПАС» під керівництвом Юрія Сильвестрова розповіла про історію та культуру козачих поселень Новобужжя, традиції народного виховання. Показала яскраву виставу з використанням елементів бойового мистецтва на палицях та шаблях. Приємно, що до виступу залучили молоде покоління — дітей і підлітків. Це означає, що змалку в них формують любов та шану до своїх традицій і культури.


Кульмінацією заходу стала презентація елемента «Дівування: традиції виготовлення обрядового весільного хліба в м. Баштанка Миколаївської області» від Баштанської громади. Присутні дізналися унікальні рецепти й обряди весільного дівування на Баштанщині. Окрім колоритного театралізованого дійства, баштанці підготували та якісно оформили всю необхідну документацію: облікову картку, мультимедійну презентацію, ілюстративні матеріали, світлини, відео та сценарій самого дійства. До речі, миколаївці та гості області мали можливість бачити це солодке диво раніше — під час обласного свята «Folk-toloka 2018».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: