Фольклорна експедиція: знайомство з культурою села Богемка

Культурні традиції чехів села Богемка Врадіївського району — елемент, представлений у рамках І етапу обласного огляду місцевих елементів НКС «Етно-традиції Миколаївщини», неабияк зацікавив провідних методистів МОЦНТ та КОР. Саме тому вони вирішили познайомитися з культурою села ближче і 20 вересня здійснили фольклорну експедицію.

Віфлеємська каплиця в селі Богемка

Основна тема експедиції — весільні традиції чехів. Від голови чеської громади Ольги Андрш дізналися про життя чеської громади. Директорка сільського будинку культури Зінаїда Єрсак познайомила з цікавою жінкою, берегинею сільських традицій Лідією Гарт. Вона яскраво й невимушено розповіла про те, як раніше знайомилася молодь, як довго «женихалися» молоді пари, як проходило саме весілля та які страви готували на святкову трапезу. До того ж, сама тітка Лідія гарно співає, тому наспівала гостям декілька весільних пісень.

Фахівці Центру навіть мали змогу насолодитися справжніми весільними стравами, приготованими Зінаїдою Єрсак. Спробували клуски, поливу, фаршировану курку, і навіть «кофе» — смачний напій із цукру й молока, але без кави.

Читайте також:   Нематеріальна культурна спадщина Миколаївщини: ткацькі традиції нашого краю
↓
Розмір шрифту
Контраст