Новини, Творче об'єднання «Прибужжя»        05 Вересня 2019        1740      

«Нові імена Миколаївщини»: відкриття персональної виставки Жанни Семененко-Руських

П’ятого вересня в рамках ІV обласного виставкового циклу «Нові імена Миколаївщини» свою творчість представила майстриня НТО «Прибужжя» Жанна Семененко-Руських.

Мета й організатори заходу

Організатори: Миколаївський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи, обласне народне творче об’єднання «Прибужжя».

Виставка пройшла в рамках проведення ІV виставкового циклу «Нові імена Миколаївщини 2018–2019». Цей проєкт спрямований на збереження українських традицій і розвиток сучасної культури нашої області.

Про авторку виставки

Жанна Семененко-Руських народилася в місті Первомайськ. Після закінчення університету працювала кореспонденткою, а згодом стала завідувачкою відділу газети «Вісник Первомайська». У своїх статтях багато уваги приділяла темі розвитку культури рідного краю, народним звичаям і самодіяльній творчості. Усе це надихнуло її на заняття вишивкою і вивчення давньої автентичної орнаментики регіону Побужжя-Посинюшшя. Так було створено авторську колекцію орнаментів старовинних рушників «Узори Побужжя-Посинюшшя».

Протягом багаторічної дослідницької роботи майстриня розробила каталог-посібник «Мій вишиваний край Побужжя-Посинюшшя», у який увійшов унікальний матеріал, створений на основі старовинних вишиваних полотен Мигії й Синюхиного Броду.

З 2006 року Жанна Семененко-Руських є майстринею обласного творчого об’єднання «Прибужжя». У 2014 році створила колекцію ексклюзивних авторських робіт під назвою «Символи і барви Трипільського степу». З 2018 року очолює Миколаївський осередок Національної спілки майстрів України. Того ж року реалізувала авторський творчий проєкт «Сорочку мати вишила мені».

За досягнення в розвитку української народної творчості й високу виконавську майстерність у 2017 році майстриню нагородили почесною грамотою Міністерства культури України, а в 2018 році мисткиня отримала стипендію Президента України.

Виставкова експозиція та музичний супровід

До виставкової експозиції ввійшло 28 робіт. Гості побачили колекцію ексклюзивних авторських робіт «Символи і барви Трипільського степу» — ряд чоловічих і жіночих вишиванок-оберегів, скатертин і рушників різного ужиткового призначення. Ознайомилися з доробками авторського творчого проєкту «Сорочку мати вишила мені». Не просто насолодилися чарівною магією одного зі старовинних видів мистецтва — вишивкою, а й відвідали майстер-класи від вишивальниці та її учениць.

Майстриня розповіла присутнім цікаві історії зі свого життя: як вперше побачила скрині з вишитими виробами, що надихнули її на творчість; про місце і зв’язок журналістської й мистецької стежок; участь в обласних оглядах, усеукраїнських акціях і міжнародних фестивалях. Ознайомила детальніше зі своїми проєктами: метою, завданнями, інтерпретацією робіт тощо.

Додав колориту заходу народний вокальний ансамбль «Вітовчани» ММПК «Корабельний» (керівник Василь Стефанюк). Учасники колективу подарували організаторам і гостям виставки яскраві композиції, що не лише доповнили виставкову експозицію, а й створили особливу атмосферу єднання української пісні та вишивки.

Привітання гостей

З відкриттям персональної виставки Жанну Семененко-Руських привітав начальник Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації, заслужений працівник культури України Михайло Димитров. Він поділився з присутніми цікавою історією свого знайомства з майстринею та її творчістю. А також розповів, яку роль у його житті відіграла вишивка, зокрема сорочка, вишита Жанною Семененко-Руських.

Директорка МОЦНТ та КОР, заслужена артистка України Наталія Баштова побажала вишивальниці здоров’я, сил, наснаги, творчого ентузіазму та нагородила почесною грамотою за особистий внесок у розвиток і популяризацію української культури, високий художній рівень та виконавську майстерність. Подякувала майстрам НТО «Прибужжя» за активність і залучення дітей не лише до сучасних, а й до традиційних напрямів мистецтва. А ансамблю «Вітовчани» — за їх творчість і підтримку майстрів Миколаївщини.

У рамках проєкту «Нові імена Миколаївщини» ми ознайомилися з різноманітними напрямами мистецтва: мереживоплетінням, вишивкою, живописом, декоративним розписом, різьбленням, пірографією, валянням, ткацтвом.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: