Творче об'єднання «Прибужжя»        10 Грудня 2018        1444      

НТО «Прибужжя»: готуємося до новорічних та різдвяних свят

Сьогодні на святкових ярмарках можна придбати новорічні прикраси на будь-який смак, але набагато приємніше вкласти часточку своєї душі і зробити оригінальну ялинкову іграшку власними руками. Такі іграшки можуть виконувати оберегову функцію, а також випромінювати енергію щастя і добра — саме те, що ми бажаємо своїм рідним та друзям під час свят! Є багато цікавих традиційних і сучасних варіантів створення іграшок і прикрас. Які ідеї нам пропонують сучасні майстри Миколаївщини — читайте далі у статті.

Різдвяний дзвіночок

Вважається, що різдвяний дзвіночок очищає простір. Його звучання перемагає хаос і несе добру вість у хату. Дзвоник прикрашається стрічкою, що означає довгий життєвий шлях. Червоний колір стрічки є символом сонця і кохання. Три кольори стрічок несуть гармонію в сім’ю. А якщо дзвоників двійко — це побажання злагоди сімейній парі. Також дзвіночки є обов’язковим елементом у різдвяних дійствах, особливо під час обряду водіння Кози. Для виготовлення святкових дзвіночків майстри використовують як традиційні, так і сучасні матеріали, а самі вироби декорують за допомогою різних технік: ліплення, розпис, декупаж, квілінг, різьблення тощо.

Миколаївська майстриня НТО «Прибужжя» Ярослава Гончарук розписує керамічні святкові дзвоники казковими квітами, зимовими пейзажами, зірочками, іноді використовує абстрактний малюнок. Роботи Ярослави завжди зачаровують своєю красою, особливо привертають увагу маленьких глядачів, адже поруч із такими дзвониками завжди привітливо посміхаються милі янголята.

Ярослава Гончарук

Новорічна іграшка

Чарівнішу новорічну прикрасу, ніж різдвяний Янгол, знайти складно. Здається, що такий теплий подарунок, зроблений власними руками, ніби світиться з середини любов’ю. Узагалі кожна українська іграшка є певним символом: янгол — охоронець сім’ї, кінь — символ щастя, пташки — провісники доброї долі, коза — багатство, млиночок — добробут родини, а риба — символ віри.

Однією з найпоширеніших традиційних іграшок України є оберегова лялька-мотанка — талісман для захисту дітей і родинного вогнища. Майстриня НТО «Прибужжя» із Березанського району Ольга Костюк на різдвяні свята виготовляє спеціальні ляльки-зерновушки. Люди вважають, що вони забезпечують господарю гарний врожай на рік. Лялька Коляда символізує добробут і гарні взаємини у родині. На її поясі підвішували торбинку з монеткою, пшеницею, сіллю і віником, щоб відганяти усе недобре з дому. Прекрасним святковим образом є Коза — лялька веселощів, радості, оберіг гарного настрою. Своїми дзвіночками вона відганяє смуток і журбу, дарує людям життєрадісність.

Ольга Костюк

Дерево щастя

Останнім часом модним елементом для оздоблення інтер’єру стали топіарії або дерева щастя. Ці декоративні деревця ручної роботи є символом успіху, домашнього тепла і добробуту. Вони яскраві й креативні, виготовляються переважно з натуральних матеріалів. Такі топіарії стануть витонченим доповненням до сучасних декоративних картин із пластиліну.

Пластилінографія

Пластиліновий живопис — так називається мистецтво юної художниці з Веселинівської ОТГ Валентини Ломаченко (керівник Наталія Майстренко), переможниці обласного фестивалю дитячої та юнацької творчості «Art-mix». Пластилінографія або картини з пластиліну — це напрямок у мистецтві художнього ліплення. Такий виріб виготовляється на горизонтальній поверхні із зображенням напівоб’ємних візерунків. Іноді майстриня застосовує комбіновані техніки, декорує роботи бісером або використовує природні матеріали. Адже важливим є кожен декоративний елемент, який відіграє естетичну роль. Така картина стане оригінальною прикрасою до новорічно-різдвяного інтер’єру та загальної святкової атмосфери.

Валентина Ломаченко

Біскорню або кривуля

Традиції й сучасність поєднані у вишитих роботах миколаївської майстрині НТО «Прибужжя» Ольги Тарасової. Biscornu (з фр. «нерівний» або «незграбний») — вишитий симетричний багатокутник, який вишивальниці називають «біскорню» або ласкаво «кривуля». Такий виріб може служити підвіскою, брелоком, кулоном, а якщо його оригінально декорувати — чарівною ялинковою прикрасою. Для новорічної ялинки майстрині виготовляють біскорню у вигляді цукерок, зірочок, пірамідок, дзвоників і ялинок. Для кожної такої прикраси майстер ретельно обирає орнаментальне і кольорове рішення: синій — символ води, жовтий — сонячне світло і багатство, червоний — життєлюбність, блакитний — благородство і вірність, зелений — молодість і безтурботність, фіолетовий — благодать. Такому подарунку обов’язково зрадіють і дорослі, і малі.

Ольга Тарасова

Амігурумі

Сьогодні стало популярним японське мистецтво в’язання на спицях або гачком маленьких м’яких іграшок — амігурумі, що дослівно перекладається як «в’язане» або «загорнуте». Це людиноподібні істоти та милі звірятка: зайчики, ведмедики, лисички, кошенята тощо. Японці наділяли ці іграшки людськими якостями і вірили, що вони захищатимуть їх домівки від лиха. Сучасні майстри створюють амігурумі переважно для естетичного задоволення у вигляді брелоків, забавок та інтер’єрного декору. Майстриня з м. Первомайськ Оксана Семененко-Кадук підготувала новорічні амігурумі у вигляді поросят — символу прийдешнього Нового року. Вважається, що ця тварина обов’язково принесе в дім добробут і родинний затишок.

У передчутті новорічних і різдвяних свят завжди хочеться вірити у казку та дива. Тож залишимо всі розчарування і сумніви у минулому, а прийдешній рік зустрінемо весело та щасливо! Гарних свят!

Традиційні коники, свищики, забавки та безліч сучасних іграшок чекають на вас у статті «Дивовижна сучасна іграшка від майстринь “Прибужжя”».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: