Перший обласний огляд «Етно-традиція Миколаївщини»: графік проведення і як узяти участь

З 20 березня стартує обласний огляд на найкращу презентацію місцевого елементу нематеріальної культурної спадщини «Етно-традиція Миколаївщини».

Мета огляду

  • виявлення, збереження і популяризація найкращих зразків нематеріальної культурної спадщини (далі НКС) Миколаївщини, залучення місцевих громад до репрезентації народної культури області;
  • надання практичної та методичної допомоги місцевим спільнотам для покращення механізму виявлення, документації та популяризації зразків НКС Миколаївщини;
  • активне залучення до цінностей традиційної народної культури представників різних соціально-вікових верств населення Миколаївщини, естетичне виховання молоді на основі національно-культурних традицій.

Хто бере участь

Заклади культури незалежно від їх відомчого підпорядкування, громадські об’єднання, навчальні заклади та інші зацікавлені особи й інституції.

Графік проведення

Огляд проводиться з 20 березня по 10 грудня 2019 року у два етапи:

І етап (районний/міський) — 20 березня–30 листопада;

ІІ етап  (обласний) — 1–10 грудня.

23.03 на базі Первомайського міського центру дозвілля  імені Є. Зарницької
Врадіївський район, Кривоозерський район, Первомайський район, Кам’яномостівська ОТГ, Мигіївська ОТГ, м. Первомайськ.

13.04 на базі Новоодеського РБК 
Новоодеський район, Сухоєланецька ОТГ, Єланецький район, Калинівська ОТГ; Братський район, Новомар’ївська ОТГ.

25.05  на базі міського ПК «Корабельний»
Миколаївський район, Веснянська ОТГ, Нечаянська ОТГ, Михайлівська ОТГ, Ольшанська ОТГ, Радсадівська ОТГ;   Вітовський РОМЦ, Галицинівська ОТГ, Шевченківська ОТГ, Воскресенська ОТГ; м. Миколаїв.

08.06 на базі Снігурівського РБК 
Снігурівський район, Широківська ОТГ, Горохівська ОТГ, Снігурівська ОТГ, Березнегуватський район, Березнегуватська ОТГ,  Висуньська ОТГ.

28.09 на базі Березанського РБК
Березанський район, Коблевська ОТГ, Березанська ОТГ; Очаківський р-н, Куцурубська ОТГ, Чорноморська ОТГ, м. Очаків.

26.10 на базі Баштанського РБК
Баштанський район, Баштанська ОТГ, Лоцкинська ОТГ; Новобузький р-н, Новополтавська ОТГ, Вільнозапорізька ОТГ, Новобузька ОТГ, Софіївська ОТГ; Казанківський район, Казанківська ОТГ, Володимирівська ОТГ.

Читайте також:   Традиції вірменського свята Трндез

02.11 на базі Вознесенського МБК
Вознесенський РОМЦ, м. Вознесенськ, Олександрівська ОТГ, Бузька ОТГ, Прибужанівська ОТГ, Дорошівська ОТГ.

30.11 на базі Палацу культури «Енергетик» м. Южноукраїнськ
м. Южноукраїнськ, Арбузинський район, Благодатненська, Арбузинська ОТГ; Доманівський район, Доманівська, Мостівська, Прибузька ОТГ; Веселинівський район, Веселинівська ОТГ. 

Категорії

1. Виконавські мистецтва:

  • пісенне;
  • музично-інструментальне;
  • театральне;
  • танцювальне.

2. Звичаї, обряди, святкування

Соціальні практики, святкова та святково-обрядова культура:

  • народні свята та святкові заходи: традиції святкування народних календарних, побутових, тематичних свят і подій;
  • обрядовість: календарна, сімейна (породільна, хрестинна, весільна, погребально-поминальна тощо); виробничі обряди тощо;
  • різноманітні звичаї, ритуали, які є органічною частиною культурної практики певної громади.

3. Усні традиції та форми вираження

  • місцеві говірки;
  • казкова фольклорна проза: казки, анекдоти, притчі, небилиці;
  • неказкова фольклорна проза: легенди, перекази, народні оповідання та бувальщини;
  • поетичні фольклорні жанри: билини, думи, епічні, історичні, ліричні та обрядові пісні, частівки тощо;
  • малі фольклорні жанри: прислів’я, прикмети, приказки, прокльони, вітання, афоризми, побажання, каламбури, тости, загадки, прощання;
  • дитячий фольклор: колискові пісні, забавлянки, пестушки, утішки, небилиці, заклички, лічилки, дражнилки, мирилки, страшилки, скоромовки тощо.

4. Традиційні господарські заняття

Хліборобство, тваринництво, мисливство, рибальство тощо; ремесла (гончарство, ковальство, ткацтво, теслярство, столярство, килимарство, деревообробка і різьбярство, плетіння, писанкарство, обробка каменю та шкіри тощо) і пов’язані із ними знання, навички, техніки й технології. Наприклад, ті, що стосуються:

  • традицій будівництва та оздоблення житла;
  • кулінарних традицій;
  • створення та оздоблення народного костюму, аксесуарів до нього;
  • виготовлення народних музичних інструментів;
  • виготовлення народної іграшки тощо.

5. Знання та практики, що стосуються природи та всесвіту

  • народні прикмети;
  • сільськогосподарський календар;
  • народна медицина;
  • народна педагогіка тощо.

Конкурсна програма

1. Нарис (у публіцистичному стилі), який розповідає про елемент НКС — опис елементу, носії елементу, роль у житті громади, заходи для популяризації елементу тощо.

Читайте також:   Традиції святкування Святвечора на Миколаївщині

2. Ілюстративні та підтверджуючі матеріали (фото-, відео-, аудіоматеріали тощо).

3. Мультимедійна презентація.

4. Облікова картка елементу НКС (за наявності) відповідно до зразка.

5. Театралізована презентація місцевого елементу НКС.

Технічні вимоги

Презентація: ppt, pptx (Microsoft Power Point), до 30 слайдів.

Шрифт презентації: Times New Roman, Arial.

Відео: mp4 (720p) до 500 мб.

Аудіо: mp3.

Технічні вимоги

Презентація: ppt, pptx (Microsoft Power Point), до 30 слайдів.

Шрифт презентації: Times New Roman, Arial.

Відео: mp4 (720p) до 500 мб.

Аудіо: mp3.

Критерії оцінювання

  • культурна, історична та суспільна цінність представленого елементу НКС, його самобутність та значення для культурної практики певної громади;
  • зміст та оригінальність презентації елементу НКС;
  • якість комплексного дослідження представленого елементу (ілюстративна стаття, супроводжувальні фото-, відео-, аудіоматеріали, публікації про елемент у засобах масової інформації (друкованих та електронних), соціальних мережах тощо);
  • документальне оформлення інвентаризації елементу НКС;
  • презентація заходів, направлених на збереження та популяризацію представленого елементу НКС.

Як стати учасником

Заявку на участь в огляді необхідно заповнити й надіслати на ocnt.mk@gmail.com за 10 днів до визначеної графіком проведення дати відбіркового туру.

Контактні особи

(0512) 37-59-66, (096) 471-80-62 — Ганна Божкова;

(0512) 37-59-66, (063) 137-90-86 — Світлана Бабуріна.

↓
Розмір шрифту
Контраст