Новини        13 Грудня 2018        1046      

Підсумки культурного форуму Миколаївщини

12–13 грудня в Миколаївській обласній універсальній науковій бібліотеці Миколаївський обласний центр народної творчості вперше провів культурний форум Миколаївщини «Організація роботи клубних закладів», у якому взяли участь майже 100 представників сфери культури з усієї області. Детальніше про виступаючих, розглянуті питання, представлені презентації та багато іншої цікавої інформації — далі у статті.

Форум тривав два дні. Перший день був дуже насиченим та продуктивним: підведення підсумків року: оголошення рейтингу клубних закладів Миколаївщини, результатів проведення культурно-мистецької акції «Від громади до громади 2018», обговорення важливих питань щодо розвитку різних жанрів мистецтва в клубних закладах Миколаївської області до децентралізації та після; презентація роботи Дорошівської та Баштанської ОТГ, Березнегуватського району; презентація нових культурно-мистецьких проектів 2019 року тощо. Другий день був не менш корисним, оскільки для всіх учасників форуму було проведено навчальний тренінг по оформленню річних звітів. Отримані знання обов’язково допоможуть кожному правильно, відповідно до вимог, оформлювати будь-яку звітну документацію.

Директор Миколаївського обласного центру народної творчості, заслужена артистка України Наталія Баштова акцентувала увагу присутніх на основних аспектах форуму, розповіла про результати проведення культурно-мистецької акції «Від громади до громади 2018», спрямованої на ознайомлення з новими центрами культури, створеними у процесі реформи з децентралізації. Під час цьогорічного огляду творча група проекту ознайомилася з потенціалом 10 об’єднаних територіальних громад, проте не варто зупинятися, акція триватиме й у наступному році, тож арсенал знайомств МОЦНТ та КОР лише збільшуватиметься! Наталія Баштова зацікавила учасників форуму новими проектами, реалізувати які заплановано в наступному році: чотири різножанрові всеукраїнські фестивалі, обласний конкурс «Етно-традиція», навчально-методичний проект «Обереги рідної землі» та обласний огляд закладів клубного типу в сільській місцевості, переможці якого братимуть участь у всеукраїнському огляді. Також директор МОЦНТ відзвітувала про діяльність громадської організації «Культ-МІКС» за 2018 рік. Особливу увагу Наталія Баштова приділила стану культури Миколаївщини і закликала не зупинятися на досягнутому, а й надалі розвивати культурну спадщину нашої малої батьківщини та України загалом.

На форум завітали почесні гості народний депутат України Тарас Кремінь, депутат обласної ради Надія Іванова та начальник управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОДА Михайло Димитров.

Методисти МОЦНТ про важливе

Провідні методисти Миколаївського обласного центру народної творчості підвели підсумки проведення культурно-мистецьких заходів і семінарів протягом 2018 року, подякували районам, ОТГ та окремим колективам за активну участь у заходах МОЦНТ та КОР, всеукраїнських фестивалях та конкурсах, а також звернули увагу на пасивні райони й ОТГ та закликали їх активізуватися в наступному році. І, звичайно, кожен фахівець-жанровик ознайомив присутніх із планами на 2019 рік.

Провідний методист із вокально-хорового жанру, заслужений працівник культури України Галина Стрелецька проаналізувала роботу і стан на сьогодні музичного сектору. Наголосила на важливості отримання вищої освіти, оскільки з висококваліфікованими, освіченими керівниками значно ефективніше та легше працювати: вказувати на певні недоліки і надавати рекомендації для їх усунення. Методист розповіла про орієнтовні дати проведення обласного огляду «Материнська пісня» та «Пісенного драйву»; звернула увагу, що в 2019 році відновиться конкурс ВІА та естрадних інструментальних гуртів.

Заступник директора, заслужений працівник культури України Валентина Кривцова зазначила, що розвиток декоративно-прикладного мистецтва та робота з майстрами набирає обертів: сьогодні беруть активну участь в обласних святах, семінарах та майстер-класах 14 районів та ОТГ; відмітила активність у виставковій діяльності майстрів від об’єднаних територіальних громад, а також запросила до активної участі в обласних виставках та семінарах 2019 року: «Диптих-арт», «Оберіг долі. Традиції і сучасність», «АРТ-МІХ», «Нові імена Миколаївщини 2018–2019».

Провідний методист по роботі з дітьми та молоддю Вероніка Гаврилюк проаналізувала стан дитячого вокального напрямку в районах, селах та ОТГ, зазначила, що найактивнішими в цьому році були Арбузинський, Баштанський та Миколаївський райони, Благодатненська, Куцурубська та Ольшанська ОТГ. Окрему увагу приділила обласному фестивалю дитячої творчості «АРТ-МІХ 2019»: розповіла про номінації, етапи та графік проведення відбіркових турів, а також наголосила на важливості своєчасного подання заявок.

Провідні методисти МОЦНТ та КОР Світлана Бабуріна та кандидат історичних наук Ганна Божкова підвели підсумки роботи зі збереження та популяризації нематеріальної культурної спадщини Миколаївщини. Розповіли про особливості нових проектів 2019 року: обласного конкурсу «Етно-традиція» та навчально-методичного проекту «Обереги рідної землі», а також презентували цьогорічні плоди сумлінної праці — збірки «Весільні традиції Миколаївщини» і «Нематеріальна культурна спадщина: збереження, популяризація та підвищення ролі в суспільстві».

Провідний методист із театрального жанру, заслужений працівник культури України Тетяна Скубченко зазначила, що стан театрального мистецтва в 2018 році значно покращився, особливо у Березнегуватському районі. Методист звернула увагу на високий рівень роботи Коблівської, Воскресенської та Благодатненської ОТГ.

Провідний методист із хореографічного жанру Анатолій Кривошей проаналізував стан хореографічного жанру на Миколаївщині, надавши відповідні статистичні дані, а також відмітив Казанківський і Березнегуватський райони за найбільшу кількість діючих танцювальних колективів.

Коронація за заслуги

Найприємнішою миттю форуму стала церемонія нагородження. За підсумками роботи районів у галузі культури за 2018 рік переможцем став Баштанський район (ОТГ), роботу клубних закладів якого координують фахівці Баштанського РБК на чолі з Ольгою Крамаренко. Вручені посвідчення колективам, які підтвердили або вперше отримали звання «народний» чи «зразковий». Підтвердили звання 56 аматорських колективів, із них 44 — «народні», 12 — «зразкові». Уперше звання присвоєні п’яти колективам, із яких чотири стали «народними», один — «зразковим».

Статистичний портрет культурної еліти Миколаївщини

Станом на грудень 2018 року на Миколаївщині діють 508 клубних закладів, 2804 клубні формування (творчі колективи, любительські об’єднання, клуби за інтересами), 37722 учасники. Аматорських творчих колективів — 932, із яких 167 колективів зі званням «народний» чи «зразковий».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: