Новини        24 Травня 2019        714      

Підсумки обласної творчої лабораторії для керівників хореографічних колективів

24 травня в Миколаївській філії Київського Національного університету культури і мистецтв проведено обласну творчу лабораторію для керівників хореографічних колективів. Хто долучився до заходу та які важливі питання обговорили — далі у статті.

У травневій лабораторії взяли участь майже 40 керівників з усієї Миколаївщини. Протягом заходу обговорили низку важливих питань:

  • стан аматорського хореографічного мистецтва в Миколаївській області;
  • якісна основа виконавської майстерності — базовий класичний танець;
  • український народний танець у репертуарі хореографічних колективів;
  • планування, облік і звітність діяльності керівників аматорських колективів;
  • аналіз виступів колективів Миколаївщини на Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Миколаївські зорі».

Член асамблеї науковців і митців України, член правління Миколаївського обласного творчого осередку Національної хореографічної спілки України, магістр хореографії Світлана Леоненко розповіла про базовий класичний танець як якісну основу виконавської майстерності. Оскільки основне спрямування лабораторії — підведення підсумків Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Миколаївські зорі», Світлана Леоненко як член журі звернула увагу семінаристів на відповідність назви танцю і композиційної постановки.

Провідний методист із хореографії МОЦНТ та КОР Анатолій Кривошей наголосив на позитивних моментах фестивалю та звернув увагу на основні допущені помилки. Після чого семінаристи отримали корисні поради, як покращити танцювальну постановку:

  • необхідно приділяти більше уваги емоційному виконанню танцю;
  • важливо працювати над малюнком номера, зокрема над плавністю переходу з одного малюнку в інший;
  • варто уважно стежити за рухами рук і їх пластичністю тощо.

А провідний методист із сучасної хореографії МОЦНТ та КОР Олеся Климчук сказала, що дуже важливо завжди вчасно подавати заявки на участь і не змінювати фонограми чи взагалі хореографічні композиції в останню мить.

Також методисти МОЦНТ та КОР ознайомили присутніх зі станом хореографічного жанру на Миколаївщині сьогодні та розповіли про перспективи розвитку самодіяльних хореографічних колективів. Підбили підсумки роботи хореографічного жанру за 2018–2019 роки та обговорили план роботи надалі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: