Підсумки обласного конкурсу хореографічних колективів «Перлина Прибужжя 2018»

У листопаді 2018 року відбувся обласний конкурс хореографічних колективів «Перлина Прибужжя», у якому взяли участь понад 100 різноманітних — дитячих, молодіжних, дорослих — хореографічних колективів. Це понад 3000 учасників із різних куточків нашої талановитої Миколаївщини. Детальніше про номінації, тематику виступів, журі, переможців — далі в статті.

Обласний хореографічний конкурс проходив у два етапи: перший етап — 10 листопада в місті Южноукраїнськ у Палаці культури «Енергетик», другий — 17 листопада в Миколаєві в Палаці культури «Корабельний». Учасниками «стартового» етапу стали понад 30 колективів переважно Північного регіону нашої батьківщини, а другого — понад 70 колективів, ансамблів і гуртків зі Східно-Південних регіонів області та міста Миколаїв.

Конкурс проводився в номінаціях народна, класична, естрадна, оригінальна, сценічно-бальна, сучасна, спортивна, дитяча хореографія, народна стилізація, танцювальне шоу, а також у різних вікових категоріях.

На «старті» конкурсу в Южноукраїнську з привітальним словом виступила директор Миколаївського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, заслужена артистка України Наталія Баштова. Вона подякувала учасникам за активність, побажала натхнення і творчої наснаги, наголосила, що «Перлина Прибужжя» — це своєрідна демонстрація хореографічної спадщини нашого краю, де всі охочі можуть насолодитися як драйвовими, так і чуттєвими виступами яскравих танцювальних колективів, ансамблів і гуртків.

На обох етапах місію обрання переможців виконувало журі, до якого входили провідні фахівці хореографічного жанру Миколаївщини. Церемонія нагородження розпочиналася з привітань членів журі, які подякували всім за участь, оглядово проаналізували виступи: наголосили на позитивних моментах і вказали певні недоліки, а також висловили побажання на майбутнє.

Южноукраїнськ

Перше місце отримали:

І вікова категорія

  • зразковий ансамбль народного танцю «Квіти України» ПК «Енергетик» у номінації оригінальна хореографія (керівник Ольга Форостенко);
  • зразковий хореографічний колектив «Оксамит» Миколаївського обласного творчого осередку Національної хореографічної спілки України в номінації народна стилізація (керівник Ольга Давченко);
  • хореографічний колектив «Сакура» ПК «Енергетик» м. Южноукраїнськ у номінації сучасна хореографія (керівник Аліна Браніцька);
  • зразковий ансамбль народного танцю «Квіти України» ПК «Енергетик» у номінації народна хореографія (керівник Ольга Форостенко);
  • ансамбль танцю «Калейдоскоп» МЦКіД ім. Є. Зарницької м. Первомайськ у номінації сучасна хореографія (керівник Світлана Роменська).

ІІ вікова категорія

  • «Зразковий художній колектив» хореографічний ансамбль «Усмішка» Первомайського дитячо-юнацького центру національного відродження в номінації народна стилізація (керівник Олена Куліш);
  • народний ансамбль народного танцю «Енергія» ПК «Енергетик» м. Южноукраїнськ у номінації народна хореографія (керівник Валерія Форостенко).

ІV мішана категорія

  • хореографічний колектив «Фантазія» Комунального закладу «Дитяча школа мистецтв» м. Вознесенськ у номінації сучасна хореографія (керівник Ольга Обримба);
  • народний ансамбль бального танцю «Натхнення» МЦКіД ім. Є. Зарницької м. Первомайськ у номінації сценічна бальна хореографія (керівник Віталій Бесараб);
  • хореографічний колектив «Dance Way» Первомайської дитячої школи мистецтв у номінації естрадна хореографія (керівник Анна-Марія Дратковська);
  • зразковий ансамбль сучасного танцю «Калейдоскоп» ПК «Енергетик» м. Южноукраїнськ у номінації сучасна хореографія (керівник Олена Мєлікова).
Читайте також:   «Новий день» із Наталією Баштовою та Валентиною Кривцовою

Миколаїв

Нагороду Гран-прі отримали:

І вікова категорія

зразковий хореографічний колектив «Ренесанс» Миколаївського обласного творчого осередку Національної хореографічної спілки України в номінації оригінальна хореографія (керівник Ірина Хохолькова).

ІІ вікова категорія

  • хореографічний колектив «Турдефорс» Будинку творчості дітей та юнацтва Інгульського району м. Миколаїв у номінації сучасна хореографія (керівник Анна Бойченко);
  • зразковий ансамбль бального танцю «Бейзик-степ» КЗ «Міський будинок культури» м. Вознесенськ у номінації сценічна бальна хореографія (керівник Тетяна Каленик).

ІV мішана категорія

  • «Народний художній колектив» ансамбль класичного танцю «Дивертисмент» Миколаївського міського палацу творчості учнів у номінації класична хореографія (керівник Світлана Драгомощенко);
  • народний хореографічний колектив «PREMIUM» Березнегуватського РБК у номінації сучасна хореографія (керівник Євгенія Климчук).

Перше місце отримали:

І вікова категорія

  • хореографічний колектив «Перлинка» Дитячої школи мистецтв № 2 м. Миколаїв у номінації народна хореографія (керівники Наталія Бабоян, Лариса Попова);
  • зразковий ансамбль танцю «Радість» Очаківського ЦКіД у номінації народна хореографія (керівник заслужений працівник культури України Тетяна Поночевна);
  • зразковий ансамбль танцю «Бусинка» Миколаївського міського палацу культури «Молодіжний» у номінації естрадна хореографія (керівник Марія Сухопара);
  • зразковий ансамбль бального танцю «Бейзик-степ» КЗ «Міський будинок культури» м. Вознесенськ у номінації сценічна бальна хореографія (керівник Тетяна Каленик);
  • «Зразковий художній колектив» ансамбль народного танцю «Сяйво України» МСШ «Академія дитячої творчості» у номінації оригінальна хореографія (керівники Альона Кіщенко, Ірина Багрянцева);
  • зразковий хореографічний колектив «Славія» Баштанського РБК у номінації оригінальна хореографія (керівник Валентина Чоботар).

ІІ вікова категорія

  • зразковий хореографічний колектив «Славія» Баштанського РБК у номінації сучасна хореографія (керівник Валентина Чоботар);
  • зразковий ансамбль танцю «Водограй» КУ ММР «Миколаївський міський палац культури «Корабельний»» у номінації естрадна хореографія (керівник Світлана Чебан);
  • народний ансамбль танцю «Сюрприз» Миколаївського міського палацу культури «Молодіжний» у номінації естрадна хореографія (керівники Катерина Лопатіна, Тамара Кузьмич);
  • зразковий хореографічний колектив «Ренесанс» Миколаївського обласного творчого осередку Національної хореографічної спілки України в номінації естрадна хореографія (керівник Ірина Хохолькова);
  • «Зразковий художній колектив» ансамбль танцю «Невгамовні» Міського палацу творчості учнів та загальноосвітньої школи №6 у номінації сучасна хореографія (керівник Анастасія Коломацька);
  • зразковий ансамбль танцю «Барви» Березнегуватського РБК у номінації сучасна хореографія (керівник Наталія Максименко);
    творчий колектив «Bezslov» Миколаївської спеціальної ЗОШ І-ІІІ ст. № 6 у номінації оригінальна хореографія (керівник Оксана Андрєєва);
  • зразковий хореографічний колектив «Пірует» Миколаївського міського будинку вчителя та МОТОНХСУ в номінації народна стилізація (керівники Марина Чумак, Альона Васильєва);
  • «Зразковий художній колектив» ансамбль танцю «Невгамовні» Міського палацу творчості учнів та загальноосвітньої школи № 6 у номінації народна хореографія (керівник Анастасія Коломацька);
  • зразковий ансамбль танцю «Радість» Очаківського ЦКіД ВКМСТР ОМР у номінації народна хореографія (керівник заслужений працівник культури України Тетяна Поночевна);
  • «Зразковий художній колектив» ансамбль танцю «Зорянка» Обласного будинку художньої творчості в номінації сучасна хореографія (керівник Тетяна Даниленко);
  • хореографічний гурток «Південна рапсодія» Корабельного дитячого центру позашкільної роботи м. Миколаїв у номінації класична хореографія (керівник Руслана Градова);
  • зразковий танцювальний колектив «Дивоцвіт» Казанківського РБК у номінації сучасна хореографія (керівник Марія Юркова);
  • народний ансамбль танцю «Сюрприз» Миколаївського міського палацу культури «Молодіжний» у номінації естрадна хореографія (керівники Катерина Лопатіна, Тамара Кузьмич);
  • народний ансамбль танцю «Каприз» Миколаївського міського палацу культури «Молодіжний» у номінації естрадна хореографія (керівник Юлія Захарова).
Читайте також:   1 червня відкрилася виставка «Квіткова душа Півдня»

ІІІ вікова категорія

  • хореографічний колектив «Сімха» м. Миколаїв у номінації народна хореографія (керівник Оксана Каррівалє).

ІV мішана категорія

  • хореографічний колектив «Перлинка» Дитячої школи мистецтв № 2 м. Миколаїв у номінації народна стилізація (керівники Наталія Бабоян, Лариса Попова);
  • ансамбль народного танцю «Сувенір» Миколаївського МПК «Молодіжний» у номінації народна хореографія (керівник Ганна Бобкова);
  • зразковий ансамбль сучасного танцю «Жемчужина» КУ ММР «Миколаївський міський палац культури «Корабельний»» у номінації сучасна хореографія (керівник Наталя Кобельчук);
  • зразковий хореографічний колектив «Пірует» Миколаївського міського будинку вчителя та МОТОНХСУ в номінації естрадна хореографія (керівники Марина Чумак, Альона Васильєва);
  • «Народний художній колектив» ансамбль класичного танцю «Дивертисмент» Миколаївського міського палацу творчості учнів у номінації оригінальна хореографія (керівник Світлана Драгомощенко);
  • танцювальний коллектив «Фортуна» Петрово-Солонихського СК Миколаївського району в номінації оригінальна хореографія (керівник Олена Горшкова);
  • хореографічний колектив «Flash-point» Тернівського БК у номінації сучасна хореографія (керівник Світлана Уманець);
  • студія танцю «Крок вперед» Кульбакинського БК м. Миколаїв у номінації сучасна хореографія (керівник Валентина Гривняк).

V вікова категорія

  • колектив індійського танцю «Бхарат» ММПК «Корабельний» у номінації народна хореографія (керівник Юлія Бородіна).

Усі колективи були нагороджені дипломами управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації. Володарі Гран-прі та колективи-лауреати перших місць рекомендовані до участі у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі хореографічного мистецтва «Миколаївські зорі — 2019».

Конкурс, організований Миколаївським обласним центром народної творчості та культурно-освітньої роботи, спрямований на популяризацію народного та класичного танцю, сучасних, естрадних форм, народної стилізованої та дитячої хореографії, підвищення художнього рівня репертуару та виконавської майстерності, укріплення дружніх зв’язків між творчими колективами. Тож, саме такі заходи створюють умови для розвитку хореографічного мистецтва, демонстрації досягнень різновікових колективів різних стилів, допомагають реалізувати творчий потенціал, сприяють обміну досвідом, зростанню хореографічної майстерності кожного учасника.

Нагадуємо, що 22-23 листопада відбудеться обласний семінар з українського народного танцю (регіон Гуцулії) та семінар із підведення підсумків відбіркового обласного конкурсу «Перлина Прибужжя».

Інформаційну підтримку надали обласне телебачення «Миколаїв» і радіо «Миколаїв» 92 FM.

↓