Підсумки обласного семінару «Оберегова символіка. Традиції і сучасність»

14 травня в Миколаївському обласному краєзнавчому музеї проведено обласний семінар «Оберегова символіка. Традиції і сучасність». У заході, організованому МОЦНТ та КОР, узяли участь майже 80 керівників студій і колективів з образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва з усієї Миколаївщини. Що цікавого й корисного дізналися учасники семінару та які цікаві зустрічі з майстрами й майстер-класи чекали на них — далі у статті.

На початку заходу семінаристів привітала директор МОЦНТ та КОР, заслужена артистка України Наталія Баштова. Вона подякувала всім присутнім за збереження та розвиток традицій декоративно-прикладного мистецтва на Миколаївщині, а також ознайомила учасників із розмаїттям виставкових заходів, які організовує Центр для аматорів нашої області.

Керівник обласного творчого об’єднання «Прибужжя», заступник директора МОЦНТ та КОР з культурно-масової роботи, заслужений працівник культури України Валентина Кривцова проаналізувала участь майстрів в обласних культурно-мистецьких акціях і наголосила на активній співпраці творчих колективів та студій декоративно-прикладного мистецтва з МОЦНТ та КОР.

Голова Миколаївського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, член НТО «Прибужжя» Жанна Семененко-Руських (м. Первомайськ) на прикладі своїх робіт провела інформаційний огляд «Вишивані символи та обереги весільної тематики». Майстриня надала рекомендації щодо використання традиційних оберегових символів в українських рушниках.

Семінаристи почули багато корисного й від Тетяни Ульянкіної, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслуженого майстра народної творчості України. Під час теоретично-практичного заняття «Традиційна писанка. Символіка та історичні довідки» мисткиня розповіла про історію писанкарства, види, символіку та оберегові функції.

Історичний довідковий матеріал «Янгол-охоронець. Невичерпне джерело благодаті» з цікавою фотопрезентацією запропонувала присутнім провідний методист по роботі з нематеріальною культурною спадщиною МОЦНТ та КОР, кандидат історичних наук Ганна Божкова. Також методист Центру розповіла про проведену роботу зі збереження та відродження культури нашого Причорноморського краю.

Читайте також:   Колорит обласної виставки «Диптих-art 2019»

Наприкінці заходу майстри НТО «Прибужжя» МОЦНТ та КОР провели цікаві майстер-класи з виготовлення творчих виробів на тему «Янгол моєї душі». Михайло Карабутов запросив на майстер-клас з пірографії. Любов Запісочна продемонструвала свою майстерність зі створення традиційної витинанки. Леся Сайковська ознайомила з мистецтвом декоративного розпису, а художник Василь Нікітін залучив усіх охочих до створення картини з декоративного живопису. Також кожен майстер представив міні-виставку, до якої увійшли художні вироби з пірографії, живопису, вишивки, писанкарства, декоративного розпису, витинання тощо.

Під час семінару організатори визначилися з тематикою наступних обласних заходів: творчих зустрічей, майстер-класів і семінарів. Адже протягом занять мали змогу дізнатися, що цікавить присутніх, які важливі питання чи проблеми виникають під час роботи, що нового хотіли б почути, які теми варто висвітлювати надалі.

↓
Розмір шрифту
Контраст