Uncategorized        14 Травня 2019        613      

Підсумки обласного семінару «Оберегова символіка. Традиції і сучасність»

14 травня в Миколаївському обласному краєзнавчому музеї проведено обласний семінар «Оберегова символіка. Традиції і сучасність». У заході, організованому МОЦНТ та КОР, узяли участь майже 80 керівників студій і колективів з образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва з усієї Миколаївщини. Що цікавого й корисного дізналися учасники семінару та які цікаві зустрічі з майстрами й майстер-класи чекали на них — далі у статті.

На початку заходу семінаристів привітала директор МОЦНТ та КОР, заслужена артистка України Наталія Баштова. Вона подякувала всім присутнім за збереження та розвиток традицій декоративно-прикладного мистецтва на Миколаївщині, а також ознайомила учасників із розмаїттям виставкових заходів, які організовує Центр для аматорів нашої області.

Керівник обласного творчого об’єднання «Прибужжя», заступник директора МОЦНТ та КОР з культурно-масової роботи, заслужений працівник культури України Валентина Кривцова проаналізувала участь майстрів в обласних культурно-мистецьких акціях і наголосила на активній співпраці творчих колективів та студій декоративно-прикладного мистецтва з МОЦНТ та КОР.

Голова Миколаївського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, член НТО «Прибужжя» Жанна Семененко-Руських (м. Первомайськ) на прикладі своїх робіт провела інформаційний огляд «Вишивані символи та обереги весільної тематики». Майстриня надала рекомендації щодо використання традиційних оберегових символів в українських рушниках.

Семінаристи почули багато корисного й від Тетяни Ульянкіної, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслуженого майстра народної творчості України. Під час теоретично-практичного заняття «Традиційна писанка. Символіка та історичні довідки» мисткиня розповіла про історію писанкарства, види, символіку та оберегові функції.

Історичний довідковий матеріал «Янгол-охоронець. Невичерпне джерело благодаті» з цікавою фотопрезентацією запропонувала присутнім провідний методист по роботі з нематеріальною культурною спадщиною МОЦНТ та КОР, кандидат історичних наук Ганна Божкова. Також методист Центру розповіла про проведену роботу зі збереження та відродження культури нашого Причорноморського краю.

Наприкінці заходу майстри НТО «Прибужжя» МОЦНТ та КОР провели цікаві майстер-класи з виготовлення творчих виробів на тему «Янгол моєї душі». Михайло Карабутов запросив на майстер-клас з пірографії. Любов Запісочна продемонструвала свою майстерність зі створення традиційної витинанки. Леся Сайковська ознайомила з мистецтвом декоративного розпису, а художник Василь Нікітін залучив усіх охочих до створення картини з декоративного живопису. Також кожен майстер представив міні-виставку, до якої увійшли художні вироби з пірографії, живопису, вишивки, писанкарства, декоративного розпису, витинання тощо.

Під час семінару організатори визначилися з тематикою наступних обласних заходів: творчих зустрічей, майстер-класів і семінарів. Адже протягом занять мали змогу дізнатися, що цікавить присутніх, які важливі питання чи проблеми виникають під час роботи, що нового хотіли б почути, які теми варто висвітлювати надалі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: