Підсумки Всеукраїнського фестивалю-конкурсу хореографічного мистецтва «Миколаївські зорі 2019»

17–19 травня в Миколаєві визначили переможців наймасштабнішого Всеукраїнського фестивалю-конкурсу хореографічного мистецтва «Миколаївські зорі», організатором якого вже не вперше є МОЦНТ та КОР. Про колорит заходу і переможців — далі у статті.

Перебіг подій

Всеукраїнський фестиваль-конкурс спрямований на розвиток національної культури й духовності, підвищення виконавської майстерності, популяризацію хореографічного мистецтва різних жанрів серед дітей і молоді та встановлення дружніх взаємин між творчими колективами. Цього разу пройшов у рамках святкування Дня Європи. До нього долучилися майже 100 хореографічних колективів (А це понад 3000 осіб!) різного віку та стилів виконання з Миколаївської, Одеської, Херсонської, Дніпропетровської, Кіровоградської, Вінницької, Полтавської, Луганської області та міста Київ.

Згідно з умовами фестивалю, учасники представляли свою творчість у дев’яти вікових категоріях, а також у десяти номінаціях: народна, класична, естрадна, сценічно-бальна, сучасна, спортивна, дитяча хореографія, народна стилізація, танцювальне шоу та оригінальна хореографія. А оцінювало їх виступи вельмишановне журі, до якого ввійшли найкращі хореографи України, на чолі зі старшим викладачем хореографічних дисциплін Житомирського коледжу культури і мистецтв імені Івана Огієнка, головним балетмейстером ансамблю пісні і танцю «Родослав» Житомирської обласної філармонії, народним артистом України Рафаїлом Малиновським.

Кожен день розпочинався неймовірно яскраво, адже відкривали захід і задавали тон конкурсантам володарі Гран-прі «Миколаївські зорі 2017» «Народний художній колектив» ансамбль класичного танцю «Девиртисмент» Миколаївського міського палацу творчості учнів (керівник відмінник освіти Світлана Драгомощенко) і зразковий ансамбль танцю «Юнги» Миколаївського ОПК (керівник заслужений працівник культури України Елла Акманова).

Перед безпосереднім переглядом конкурсної програми всіх присутніх привітала директор фестивалю, заслужена артистка України Наталія Баштова. Зазначивши, що приємно вражена такою кількістю небайдужих до хореографічного мистецтва людей, наголосила, що з нетерпінням очікує на яскраві номери.

Протягом конкурсної програми присутніх дивували маленькі квіточки, лялечки-балетниці, тендітні намистинки, чарівні пелюстки, веселі домовички, герої улюблених казок і мультфільмів. Композиції з народної хореографії нагадували про любов до своєї Батьківщини, а також занурювали в національний колорит народів світу. Піднімали настрій глядачам запальні танці, а іноді змушували плакати неймовірно чуттєві номери.

Усі колективи показали себе на високому рівні, проте «Миколаївські зорі» — це конкурс, тож члени журі визначили переможців, яких нагородили дипломами, кубками та пам’ятними подарунками.

Гала-концерт 19 травня — завершальний акорд Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Миколаївські зорі». Саме цього дня своєю творчістю вражали найкращі колективи, переможці двох конкурсних днів. На гала-концерті, звичайно, лунало безліч привітань і слів подяки. Директор фестивалю-конкурсу, заслужена артистка України Наталія Баштова подякувала всім за участь, щирість, відкритість, талант і неймовірну любов до танцю. Приємні слова пролунали від начальника управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОДА Михайла Димитрова, який наголосив, що «Миколаївські зорі» — це другий за величиною фестиваль після Гіпаніса («Від Гіпаніса до Борисфена»).

Читайте також:   «На всі 100» про «Перлину Прибужжя-2017»

«Миколаївські зорі 2019» — це не просто захід, а й яскраві емоції, приємні зустрічі та знайомства, творчі відкриття, здорова конкуренція та незабутні перемоги.

Переможці першого дня

Гран-прі:

  • зразковий ансамбль танцю «Славія» Баштанського РБК Миколаївської області (керівник Валентина Чоботар), номінація «Сучасна хореографія», ІІІ вікова категорія;
  • «Зразковий художній колектив» хореографічна студія «Фантазія» Херсонського центру позашкільної роботи (керівник Ліана Короткова), номінація «Сучасна хореографія», VІ мішана молодша вікова категорія;
  • народний ансамбль танцю «Каприз» ММПК «Молодіжний» (керівник Юлія Захарова), номінація «Естрадна хореографія», ІV вікова категорія;
  • народний ансамбль танцю «Сюрприз» ММПК «Молодіжний» (керівники Тамара Кузьмич та Катерина Лопатіна), номінація «Естрадна хореографія», ІV вікова категорія;
  • ансамбль сучасного танцю Миколаївського коледжу культури і мистецтв (керівник Олена Нікітіна), номінація «Сучасна хореографія», ІХ категорія.

І місце:

  • зразковий ансамбль танцю «Бусинка» ММПК «Молодіжний» (керівник Марія Сухопара), номінація «Естрадна хореографія», ІІ вікова категорія;
  • народний ансамбль естрадного танцю «Сюрприз» ММПК «Молодіжний» (керівники Тамара Кузьмич та Катерина Лопатіна), номінація «Естрадна хореографія», ІІІ вікова категорія;
  • ансамбль сучасного танцю «Калейдоскоп» Первомайського МЦКіД імені Єфросинії Зарницької, Миколаївської області (керівник Світлана Роменська), номінація «Сучасна хореографія», ІІІ вікова категорія;
  • хореографічний колектив «Турдефорс» Будинку творчості дітей та юнацтва Інгульського району м. Миколаїв (керівник Анна Бойченко), номінація «Сучасна хореографія», ІІІ вікова категорія;
  • «Народний художній колектив» ансамбль танцю «Вдохновение» Херсонського будинку дитячої та юнацької творчості (керівник Олена Бурмецька), номінація «Естрадна хореографія», VІ мішана молодша вікова категорія;
  • зразковий ансамбль сучасного танцю «Жемчужина» ММПК «Корабельний» (керівник Наталія Кобельчук), номінація «Сучасна хореографія», VІ мішана молодша вікова категорія;
  • зразковий ансамбль сучасного танцю «Калейдоскоп» ПК «Енергетик» м. Южноукраїнськ Миколаївської області (керівник Олена Мелікова), номінація «Сучасна хореографія», VІ мішана молодша вікова категорія;
  • хореографічний колектив «Flash-point» Миколаївського міського Тернівського будинку культури (керівник Світлана Уманець), номінація «Сучасна хореографія», VІ мішана молодша вікова категорія;
  • зразковий хореографічний колектив «Ренесанс» МОТОНХСУ та ЗОШ № 11 (керівник Ірина Хохолькова), номінація «Естрадна хореографія», ІV вікова категорія;
  • народний хореографічний колектив «Premium» Березнегуватського РБК Миколаївської області (керівник Євгенія Климчук), номінація «Сучасна хореографія», VІІ мішана старша вікова категорія;
  • зразковий ансамбль бального танцю «Бейзик-степ» Вознесенського МБК Миколаївської області (керівник Тетяна Каленик), номінація «Сценічно-бальна хореографія», ІV вікова категорія;
  • творчий колектив «Без слов» Миколаївської спеціальної ЗОШ № 6 (керівник Оксана Андреєва), номінація «Оригінальна хореографія», ІV вікова категорія.

Переможці другого дня

Гран-прі:

  • зразковий ансамбль танцю «Радість» Очаківського центру культури і дозвілля Миколаївської області (керівник заслужений працівник культури України Тетяна Поночевна), номінація «Народна хореографія», ІІ вікова категорія;
  • студія класичного танцю «Іскра» Херсонського центру позашкільної роботи (керівник заслужений працівник культури України Іраїда Пашко-Васюкевич), номінація «Класична хореографія», ІІ вікова категорія;
  • зразковий ансамбль народного танцю «Щасливе дитинство» ПК «Металург» ПАТ «ІНТЕРПАЙП НТЗ» м. Дніпро (керівник заслужений працівник культури України Тетяна Домашенко), номінація «Народна хореографія», ІІІ вікова категорія;
  • «Народний художній колектив» ансамбль класичного танцю «Дивертисмент» Миколаївського міського палацу творчості учнів (керівник відмінник освіти Світлана Драгомощенко), номінація «Класична хореографія», VІ мішана молодша вікова категорія;
  • зразковий ансамбль народного танцю «Щасливе дитинство» ПК «Металург» ПАТ «ІНТЕРПАЙП НТЗ» м. Дніпро (керівник заслужений працівник культури України Тетяна Домашенко), номінація «Народна хореографія», VІІ мішана старша вікова категорія;
  • зразковий ансамбль народного танцю «Щасливе дитинство» ПК «Металург» ПАТ «ІНТЕРПАЙП НТЗ» м. Дніпро (керівник заслужений працівник культури України Тетяна Домашенко), номінація «Народна хореографія», ІV вікова категорія.
Читайте також:   Ляльковий дивограй на обласному семінарі для керівників аматорських театрів

І місце:

  • зразковий хореографічний колектив «Ренесанс» МОТОНХСУ та ЗОШ № 11 (керівник Ірина Хохолькова), номінація «Дитяча хореографія», ІІ вікова категорія;
  • «Народний художній колектив» ансамбль танцю «Едельвейс» Херсонського центру дитячої та юнацької творчості (керівник відмінник освіти, заслужений працівник культури України Світлана Якуба), номінація «Дитяча хореографія», ІІ вікова категорія;
  • хореографічний колектив «Цвітень» КПНЗ «Школи мистецтв естетичного виховання» м. Щастя Новоайдарівського району Луганської області (керівники Надія Бурих і Вадим Шухардін), номінація «Дитяча хореографія», ІІ вікова категорія;
  • зразковий хореографічний колектив «Оксамит» МОТОНХСУ (керівник Ольга Давченко), номінація «Народна стилізація», ІІ вікова категорія;
  • «Народний художній колектив» ансамбль класичного танцю «Дивертисмент» Миколаївського міського палацу творчості учнів (керівник відмінник освіти Світлана Драгомощенко), номінація «Дитяча хореографія», VІ мішана молодша вікова категорія;
  • зразковий ансамбль народного танцю «Сувенір» ММПК «Молодіжний» (керівник Ганна Бобкова), номінація «Народна хореографія», VІ мішана молодша вікова категорія;
  • «Народний художній колектив» ансамбль танцю «Едельвейс» Херсонського центру дитячої та юнацької творчості (керівник відмінник освіти, заслужений працівник культури України Світлана Якуба), номінація «Народна хореографія», VІ мішана молодша вікова категорія;
  • ансамбль танцю «Перлинка» Миколаївської ДШМ № 2 (керівники Наталія Бабаян і Лариса Попова), номінація «Народна стилізація», VІ мішана молодша вікова категорія;
  • ансамбль пісні, музики та танцю «Сузір’я Миколаїв» ВП «МФ КНУКіМ» (керівники заслужений працівник культури України Михайло Мерлянов, Антон Ладний і Дмитро Кученьов), номінація «Народна хореографія», ІХ категорія;
  • зразковий ансамбль танцю «Радість» Очаківського центру культури і дозвілля Миколаївської області (керівник заслужений працівник культури України Тетяна Поночевна), номінація «Народна хореографія», ІV вікова категорія;
  • «Зразковий художній колектив» ансамбль танцю «Невгамовні» Миколаївського міського палацу творчості учнів та ЗОШ № 6 (керівник Анастасія Коломацька), номінація «Народна хореографія», ІV вікова категорія;
  • хореографічний колектив індійського танцю «Бхарат» ММПК «Корабельний» (керівник Юлія Бородіна), номінація «Народна хореографія», VІІІ вікова категорія;
  • хореографічний колектив «Світанок-ветерани» Будинку науки і техніки Полтавської дирекції залізничних перевезень (керівник Оксана Долігойда), номінація «Народна хореографія», VІІІ вікова категорія;
  • хореографічний колектив «Сімха» м. Миколаїв (керівник Оксана Каррівалє), номінація «Народна хореографія», V вікова категорія;
  • хореографічний колектив «Південне Сяйво» ВП «МФ КНУКіМ» (керівник Ольга Мерлянова), номінація «Оригінальна хореографія», ІХ категорія;
  • зразковий хореографічний колектив «Пірует» Миколаївського міського будинку вчителя та МОТОНХСУ (керівники Марина Чумак та Альона Васильєва), номінація «Народна стилізація», ІV вікова категорія;
  • «Народний художній колектив» ансамбль танцю «Джерельце» Миколаївського міського палацу творчості учнів (керівник відмінник освіти, заслужений працівник культури України Ганна Макарова), номінація «Народна стилізація», ІV вікова категорія.

Більше світлин і відео на нашій сторінці у фейсбуці.

↓
Розмір шрифту
Контраст