Поради        19 Листопада 2018        3825      

5 унікальних музичних інструментів

З давніх-давен український народ захоплювався не лише співом, а й інструментальною музикою. Інструменти, які побутували як в Україні, так і в інших країнах, удосконалювалися українськими майстрами та отримували нове життя на теренах нашої держави. Про деякі з них — далі в статті.

Трембіта // koruna.ua

1. Душа українських гір

Трембіта — найдовший у світі музичний інструмент за версією книги рекордів Гіннеса. Його історія починається з Гуцульщини. Є легенда, що виготовляти цей інструмент можна лише зі смереки, у яку влучила блискавка, адже вона наділена голосом Творця. Хоча нині цю теорію заперечують. Звук трембіти, діапазон якої 2,5 октави, здатний сягати понад 10 кілометрів.

2. Ревіння бика

Бугай — незвичний музичний інструмент, який зберігся переважно в Західній Україні. Свою назву отримав за видобутий ревучий звук, що нагадує ревіння бугая. На вигляд це конусоподібна діжка, із двох боків обтягнута шкірою, у верхній частині якої є пучок конячого волосся. Аби інструмент видав хоч звук, необхідно змоченою у воді рукою смикати за волосся.

3. Родичка кобзи та бандури

Ліра — старовинний струнний музичний інструмент, що має дещо спільне з кобзою та бандурою. Вона досить одноманітна через постійне звучання квінти. Репертуар лірника складався із сумних і тужливих пісень.

4. Ударний інструмент козаків

За часів Запорізької Січі популярність серед ударних інструментів отримали литаври. Їх використовували, як сигнальний інструмент для скликання ради, або для того, щоб повідомити про загрозу чи ворожий напад. Подейкують, що під час битви гул саме цього інструменту сіяв паніку у війську ворога.

5. Панська бандура

Таку назву отримав Торбан через велику собівартість і популярність серед панівних верств населення. Є легенда, що саме на цьому музичному інструменті любив музикувати гетьман Іван Мазепа та Тарас Шевченко. Найбільшу популярність отримав при польському дворі. Музикантів українського походження, що володіли цим інструментом, називали козачками.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: