Нематеріальна культурна спадщина        08 Червня 2018        1179      

Що святкує Європа у червні

Наближається пора літніх відпусток, від якої кожен очікує приємних несподіванок, плануючи цікаві мандрівки. Які ж культурні події на нас очікують у червні? Що цікавого є у світі? Про це — далі в статті.

Квітковий килим в Брюсселі. Світлина: kayrouge.wordpress.com

Швеція: урочистості в Скансені

6 червня в знаменитому Скансені святкують Національний день Швеції. Саме цього дня 1523 року відбулося проголошення Густав Васа королем Швеції. Щорічно саме в Скансені проходить церемонія за участю членів королівської сім’ї: урочисто підіймається синьо-жовтий національний прапор, а нарядні діти дарують королю й королеві букети живих квітів. Скансен — перший етнографічний музей-село просто неба, дітище професора-етнографа Артура Хазеліуса. Він створений у 1891 році для того, щоби врятувати старі будівлі, приречені на знос. Зараз тут ціла колекція домівок із різних містечок і поселень Швеції, а також працює млин, кузня, церква. У Скансені все живе звичайним життям: ремісники кують, печуть хліб, пасуть овець, перуть і сушать білизну, танцюють народні танці.

Світлина: visitstockholm.com

Взагалі, червень — це місяць проведення весіль у Швеції. Багато пар вибирають місцем вінчання церкву Сеглура в Скансені.

Яскраво святкують тут і Мідсоммар — День літнього сонцестояння. Відкривається свято перегоном худоби під музику і спів на літнє пасовище. Потім молодь встановлює травневе дерево, що прикрашене гірляндами і вінками з живих квітів, і веселиться біля нього.

Світлина: visitstockholm.com

Франція: парк розваг та історичних реконструкцій «Puy du Fou» у Вандеї

Щорічно у середині червня починаються дива в історичному парку розваг та історичних реконструкцій «Puy du Fou» у Вандеї. У ці дні парк, площа якого 40 гектарів, відвідує майже мільйон гостей.

Відвідування парку — це справжня подорож у часі на кілька століть назад, коли всю територію Франції заповнювали дрімучі ліси. Тут усе зроблено по-справжньому, за старовинними технологіями: будівлі, ландшафти, костюми акторів тощо. Кожна вистава, що презентується глядачам, готується 2–3 роки. Парк вражає масштабами вистав: соколине полювання, баталії часів Вандейських війн, вистави з історії давньої Франції.

В таких дійствах може бути залучено до 800 акторів. На галло-римському стадіоні, схожому на Колізей, 6000 глядачів із захватом дивляться справжні перегони на колісницях, битви гладіаторів, римські паради, кінні вистави й живих левів.

Світлина: travelnews.am

У Водному театрі фонтани, керовані комп’ютером, створюють справжній балет із сотень водних струменів. Сам же парк схожий на квітучий сад — всюди рози.

Великобританія: костюмований ярмарок у місті Елнвік графства Нортумберленд

Найбільш знане свято останнього тижня червня в Британії — костюмований ярмарок у місті Елнвік графства Нортумберленд. У ці дні жителі Елнвіка продають свій товар, одягнувшись в історичні костюми різних епох, а центральна площа міста перетворюється в ринок. Вулиці ж міста стають місцем веселощів: барвистих парадів, концертів, конкурсів, вистав. Жителі міста весь тиждень розігрують тематичні сценки, невеликі вистави і просто веселяться від душі.

Ринок працює з 10:00 до 17:00. Кожного, хто наважиться порушити ці правила, навмисно або через незнання, очікує «суворий» суд і покарання: жінку-порушницю садять на стілець і спускають у ставок, а чоловіків зазвичай прив’язують до ганебного стовпа або до колоди для прочуханки. Ринковий Суд ззивають тричі на день, а «підсудними» охоче стають учасники свята, бо ця комічна процедура дуже популярна.

Елнвікський ярмарок виник в 1969 році за ініціативою торгової палати міста. З першого ж разу ярмарок набув такої популярності, що вже в 1970 році отримав звання «Кращого костюмованого заходу в Британії» від British Tourist Authority. Зараз на один тільки Недільний парад відкриття ярмарку збирається понад 10 000 глядачів.

Бельгія: свято Золотої колісниці й Битви з драконом

Золота колісниця (або Битва з драконом) щороку 6 червня голосно святкується в невеликому містечку Монс, що в Бельгії. Цей день там — офіційний вихідний.

Місцеве населення радіє перемозі над одним із драконів на ім’я Люмекон. Як розповідає місцева легенда, дуже давно Люмекон опинився в Монсі, але його зміг перемогти святий Георгій. Щороку 200 000 людей виходять на вулиці міста з однією метою: зберегтися від можливого нападу восьмиметрового дракона.

Битву з драконом можна вважати основною традицією, яку вдалося зберегти ще з далекого середньовіччя. Хід битви строго відповідає легенді, яка розповідає про героїчне вбивство дракона, що спустошував землі, Георгієм. Треба зазначити, що з кожним роком усе більше людей долучаються до святкування. Адже кожен з учасників вірить, що ця перемога принесе не тільки гарний настрій, а й щасливі дні.

Квітковий килим 2018

Раз на два роки в Брюсселі гості з усього світу задивляються на величезний квітковий килим із 750 000 живих бегоній, який з’являється на центральній площі Гранд-плас. Унікальний і неповторний орнамент живого килима одразу надає неповторності всьому місту. Цілий рік команда авторів, дизайнерів та садівників готує цю подію, вибирає оригінальну тему композиції, розраховує все необхідне. Ентузіазм і великий труд сотні майстрів-садівників дозволяє за чотири години скласти докупи велетенський квітковий пазл.

Світлина: esepatuonline.com

Данія: найдовший день

Данці здавна вірять: якщо 23 червня напитися води зі святого джерела, яких у країні більш ніж 600, то можна зцілитися від усіх хвороб. Але треба бути обережними, бо минулої вночі всі відьми зліталися на шабаш, а очиститися від темних сил можна за допомогою великих вогнів. Сучасні данці з іронією ставляться до таких вірувань, але із задоволенням проводять час, співаючи народні пісні на пікніках біля багать.

Карнавал у Копенгагені

На початку червня в Копенгагені відбудеться щорічний карнавал із музикою, шоу, іграми, ярмарками, парадами й театралізованими виставами.

Леголенд

У ці ж дні карнавалу знаменитий парк розваг Леголенд, розташований у невеликому містечку Біллунд, шумно відсвяткує свій 50-річний ювілей. Це парк цікавого, яскравого сімейного відпочинку. Абсолютно все тут побудовано з мільйонів кубиків LEGO.

Фестиваль вікінгів Frederikssund

Понад 50 років щороку в середині червня в серці древньої території вікінгів проходить великий фестиваль. У параді беруть участь майже дві сотні суворих воїнів. А потім усі опиняються у відтвореній Валгаллі — раю в скандинавській міфології, де «вікінги» шикують на бенкеті. Окрім параду й бенкету на фестивалі можна побачити й інше: стилізовані битви, лицарські турніри, змагання лучників, а також драккари — старовинні кораблі вікінгів.

Німеччина: фестиваль Баха в Лейпцигу (Bachfest Leipzig)

Фестиваль Баха в Лейпцигу (Bachfest Leipzig) — найпрестижніший міжнародний музичний фестиваль. Щорічно із середини червня протягом 10 днів твори великого німецького композитора — меси, опуси для хору й оркестру, органні й симфонічні полотна — виконуються музикантами світового рівня в церквах і концертних залах, де колись жив і творив великий маестро. Однією з яскравих подій фестивалю є вручення медалі Баха сучасним видатним музикантам. Цікаво, що цю медаль виготовляють із майсенської порцеляни.

Опернплацфест

Народні гуляння «Опернплацфест» у Франкфурті-на-Майні. Щороку в другій половині червня на Оперної площі Франкфурта-на-Майні починаються масштабні народні гуляння, які тривають трохи понад тиждень. Фестиваль Opernplatzfest — улюблений світський захід містян, який інколи називають балом під відкритим небом.

В 1944 році під час війни будівля Старої опери була зруйнована, але в мирний час з ініціативи городян її відновили, і площа перед Оперою стала улюбленим місцем для променаду.

На площі в численних кіосках можна поласувати смаколиками з різних країн, а також пригоститися шампанським. Навколо фонтана, на спеціально зведеній сцені, співають і грають на музичних інструментах професійні виконавці, біля сцени веселять народ клоуни, міми, аніматори.

А головне, у дні фестивалю на Оперній площі збирається вся еліта Франкфурта — відомі політики, бізнесмени, діячі культури. Деяким щасливчикам вдається в неформальних умовах, куштуючи шампанське, побалакати «за життя» з відомою людиною.

Латвія: свято Яніса

Улюблене свято балтійських народів — День язичницького бога веселощів Ліго, що припадає на 23 червня. Зранку жінки збирають квіти та цілюще зілля, потім роблять букетики, щоби наділити ними «батька» й «матір» Яніса. Особливо шануються вінки з дубового листя, які одягають усі Яніси-чоловіки та Ліги-жінки. Вінками-оберегами прикрашають також і домівки.

Світлина: mixnews.lv

У Ризі та інших містах вирують Зелені базари, на яких, як на ярмарку, є все: від трав, вінків та чудернацьких трав’яних капелюхів до різноманітних виробів сільських господарів.

Весь люд намагається наблизитися до природи, виїхати з великих міст, щоб влаштувати пікніки, поспівати ліговські пісні, пострибати через багаття, поводити веселі хороводи.

Світлина: 20qu.com

Чехія: свято П’ятипелюсткової троянди

17 червня в чеському Крумлові починається барвистий і яскравий середньовічний карнавал. Він присвячений часам правління останніх власників місцевого замку, роду Розембергів. А троянда є частиною гербу.

Світлина: 20qu.com

У день урочистостей городяни й туристи одягають у середньовічні костюми лицарів, ченців, торговців, які живуть своїм неспішним життям. Спочатку проходить барвиста хода з прапорами, смолоскипами та барабанами. Працює і ярмарок, на якому можна придбати і хліб, спечений за рецептами того часу, і комплект озброєння для будь-якого лицаря. Тут проводяться змагання з живих шахів, стрільби з мушкетів, а також майстер-класи з володіння зброєю.

Сподіваємось, що з нашої розповіді ви вибрали для себе якесь цікаве дійство, бо краще один раз усе ж таки побачити. Бажаємо вам приємних вражень та гарного відпочинку!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: