Стилі сучасного танцю: паппінг

Коли виник стиль танцю паппінг, хто є його засновником, які техніки входять до цього стилю, особливості його виконання та одяг папперів.

Історія виникнення

Паппінг виник у 70-х роках XX століття у Фресно (Каліфорнія). На формування цього стилю певною мірою вплинув локінг. Паппінг часто використовують у батлах та змаганнях, які забезпечують простір для імпровізації.

Засновником паппінгу є американський танцюрист Popin Pete. Його вважають другою людиною в Electric Boogaloos після Boogaloo Sam. Також він відомий як «Молодший брат Boogaloo Sam».

Особливості виконання

Паппінг — стиль танцю, який передбачає скорочення м’язів, створюючи ефект різкого здригання в тілі виконавця. Це робиться безперервно в ритмі музики в поєднанні з різними рухами й позами. Цей стиль іноді плутають із верхнім брейк-дансом.

Розмаїття технік паппінгу

Паппінг має свої особливості виконання і включає в себе безліч технік, деякі з яких виділяють як окремий танцювальний стиль:

  • waving імітує ефект проходження хвилі тілом: руками, ногами, шиєю, корпусом; тіло ніби стає «водою»;
  • puppet — рухи імітують ляльок на мотузках. На появу таких рухів вплинули герої старих мультфільмів, у яких персонажі — маріонеткові ляльки;
  • robot — наслідування руху роботів;
  • gliding —ковзання стопами підлогою, створюючи ефект ковзання повітрям, за рахунок перекочування стопи з носка на п’яту. Найзнаменитіший рух в стилі glide — «місячна хода»;
  • crazy legs — динамічний танець, який передбачає постійні рухи коліньми і перехрещування стопів, що створює враження некерованих ніг;
  • tutting — рухи, скопійовані з древніх єгипетських малюнків, на яких зображені люди в різних позах. Як правило, це пози з чітко вираженими прямими кутами, виконані руками і ногами;
  • strobbing — передбачає безперервні різкі зупинки на частку секунди в кінці кожного руху;
  • slow мotion — уповільнені, плавні, безперервні рухи;
  • animation — почергове уповільнення і прискорення рухів.
Читайте також:   Звільнення вокального апарату від зажимів та вправи для його розвитку

Одяг

Раніше паппери одягали більш офіційний стиль. Були обов’язкові костюми, капелюхи, піджаки та туфлі, але сьогодні мало хто дотримується цієї традиції. Незмінним атрибутом залишилася тільки капелюх, а в одязі танцівники надають перевагу стилю хіп-хоперів.

↓
Розмір шрифту
Контраст