Нематеріальна культурна спадщина        09 Вересня 2016        3610      

Той, хто не знає свого минулого — не вартий майбутнього

Цей крилатий вислів актуальний сьогодні, як ніколи. Знати, берегти і передавати кращі народні надбання — це означає берегти і шанувати історію своєї держави, свою національну сутність. На жаль, довгий час, ще починаючи з радянських часів українську національну культуру спрощували, вважали примітивною, називали «хуторянською», «шароварницькою». А відданість народним традиціям була ознакою відсталості. Тому не дивно, що сучасне суспільство не так знає і пишається набутим своїми предками культурним надбанням, не усвідомлює цінність етнокультури, без знання якої неможливе усвідомлення людиною приналежності до свого народу.

Актуальність дослідження, збереження та популяризації української традиційної культури зумовлена необхідністю не втратити те, що ще можна зберегти. Тому що зникнення з ужитку деяких елементів народної культури, які містять небачені й нечувані скарби, може призвести до інтелектуальної катастрофи людської цивілізації.

Зараз потрібно терміново віднайти тих людей, котрі ще володіють і застосовують в житті і побуті народні звичаї, ритуали, зберігають традиції характерні певному регіону, певній групі людей різних національностей, що проживають на території України.

Миколаївщина є полікультурною, поліетнічною областю. На її території протягом великого відрізку часу проживають різні соціальні групи населення та етноси, котрі ми називаємо меншинами. Тому протягом всіх цих років відбувався процес нашарування та переплетення культур. Але, звичайно, є й своя відмінність в звичаях, традиціях, обрядах та ритуалах, способах ведення господарства, саме на території нашої області, України.

Усвідомлення важливої ролі пізнання і збереження культурного надбання всього народу є важливим фактором його національного розвитку.

Важливість цього кроку і пов’язаних з ним заходів потрібно донести до самих носіїв елементів нематеріальної культурної спадщини. Потрібно щоб вони зрозуміли наскільки серйозними є ці заходи та пішли на контакт.

Всі ми — суспільство, влада, освітяни, працівники культури повинні і маємо об’єднатися і не стояти осторонь навкруг цього важливого процесу. Запрошуємо всіх, хто володіє хоча б якими відомостями про носіїв нематеріальної культурної спадщини до співпраці! Давайте збережемо і передамо нащадкам найцінніші скарби народу, його культуру, що плекалась віками.

Долучайтесь до нашої групи у Facebook.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: