Новини        04 Листопада 2016        844      

Універсальний «магніт» культури майбутньої України

4 листопада працівники Миколаївського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи взяли участь у форумі роботодавців Миколаївщини на тему: «Професійна компетентність сучасного випускника Миколаївського коледжу культури і мистецтв: традиції, проблеми, перспективи». Учасники заходу — теоретики та практики сфери культури області — спільними зусиллями створювали модель підготовки працівника нового покоління, який в умовах реформованої сфери засіватиме цілющими зернами благодатну ниву моралі та свідомості земляків.

Начальник управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації Михайло Димитров у привітальному слові звернув увагу присутніх на те, що культура сьогодні має змінити настрій суспільства, переорієнтувати його в бік вищих моральних цінностей. І процес має бути організований поступово та професійно. А Наталія Федотова, директор ВП «МФ КНУКіМ», зробила акцент на об’єднаних комунікаціях як на потужній рушійній силі розвитку сфери культури. Кандидат економічних наук, доцент ЧНУ імені Петра Могили Тетяна Чичкалюк зазначила, що саме конкурентноспроможний культурний продукт відкриє Миколаївщину для туристів і наповнить казну додатковими надходженнями.

Між тим суть проблеми полягає у розбіжності між направленням підготовки сучасними освітянськими закладами працівників сільських та районних будинків культури та реальними потребами суспільства. Саме тому ініціатор форуму — директор коледжу культури і мистецтв Сергій Мицик — запропонував учасникам створити так званий «культурний магніт», який вбиратиме кращі теоретичні та практичні напрацювання. Форумчани у групах визначили основні вимоги до працівника культури: молодий фахівець сьогодні має володіти ширшим колом знань щодо організації процесу: основами діловодства, оформлення офіційної документації, розуміти суть жанрової специфіки, основ нематеріальної культурної спадщини українського народу. Директор МОЦНТ та КОР Наталя Баштова зауважила, що культура починається з іміджу самого співробітника — його ділових та професійних навичок, з уміння самопрезентації.

У ході жвавих обговорень учасники заходу наголосили на важливості створення різноманітних творчих лабораторій на місцях, де студенти набуватимуть практичний досвід, на необхідності внесення коректив до програми підготовки майбутніх спеціалістів сфери культури. І теоретики, і практики підсумували: універсальне коло знань і вмінь дасть можливість молодому спеціалісту комплексно підходити до процесу роботи, підняти рівень підготовки та проведення масових заходів, що значно збагатить культуру земляків.

1_novyj-razmer

2_novyj-razmer

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: