Новини        27 Червня 2017        790      

«Від Гіпаніса до Борисфена-2017»: цікаві миті першої половини фестивалю

Наче тільки пролунали фанфари, проголошуючи відкриття ХХІІ Всеукраїнського фестивалю театрально мистецтва «Від Гіпаніса до Борисфена», як уже перша його половина залишилася в історії. Які ж цікаві миті вже прикрасили сторінки фестивалю — саме про це далі в статті.

За час від початку конкурсної програми на сцені очаківського санаторію «Борисфен» до уваги членів журі та шанувальників театрального мистецтва свої кращі номери в різних номінаціях презентували 18 аматорських театральних колективів із Миколаївської, Львівської, Харківської, Херсонської, Вінницької, Чернівецької, Закарпатської областей та з міст Суми та Полтава. Кожна вистава — це маленька подорож у світ театрального мистецтва, яка відбувається завдяки творчому баченню закоханих у театр людей. Тут, завдяки мистецтву перевтілення, вчителі й медики, інженери та водії, домогосподарки й чиновники проявляються абсолютно несподівано, іноді навіть для самих себе. Був би хист та талант, а ще бажання пірнати в неосяжне море образів, яке пропонує для бажаючих театральне мистецтво.

«Ще одна історія кохання» — так називається літературно-пластична композиція від драматичного колективу «Зорі» Першої української гімназії імені Миколи Аркаса міста Миколаїв, яка привернула увагу осучасненням давніх народних традицій. Це авторська робота молодого режисера Євгенія Чернозуба, присвячена темі кохання, але через оновлене бачення обрядовості Купальської ночі. Народний театр «Вулик» зі Львівської області запропонував глядачам замислитись над вічними цінностями життя у своїй інтерпретації твору Зеновія Козака «Отець Омелян». На фоні жахливих сторінок воєнного лихоліття Другої світової війни розгортається реальна історія загибелі священика отця Омеляна Ковча, у якій аматори підняли доволі актуальні для сучасних українців питання: національної ідентифікації, віри та сили людського духу. Філософським роздумам була присвячена й робота народного театру «На Лермонтівській, 27» за твором Леоніда Зоріна «Варшавська мелодія». Щирість почуттів та справжні емоції, яскрава акторська гра та втілення в образ ‒ завдяки цим складовим історія кохання, яка не витримує натиску обставин і часу, у виконанні студентів Харківського гуманітарного університету була сприйнята бурхливими оваціями глядачів.

Загалом, як свідчать члени журі фестивалю, яскравих конкурсних робіт цьогоріч багато. Разом із героями глядачі сумували й раділи, розмірковували та спостерігали, вирушали у світ казкових образів, таких милих і знайомих із далекого дитинства. А у вільний час конкурсанти відпочивали й розважалися, а ще відвідували цікаві майстер-класи, на яких дізналися багато пізнавальної й корисної інформації.

А ХХІІ Всеукраїнський фестиваль театрального мистецтва «Від Гіпаніса до Борисфена-2017» триває, і друга його половина обіцяє бути не менш цікавою та насиченою. Уже сьогодні намічаються і претенденти на найвищу нагороду фестивалю. Хто ж стане щасливим володарем Гран-прі?! До речі, відвідувачі нашого сайту дізнаються про це першими. Тож, слідкуйте за оновленнями!

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: