Новини        25 Жовтня 2017        590      

Батли американських і українських духовиків: хто кращий

25 жовтня управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації та обласний центр народної творчості вперше організували та провели показовий майстер-клас з інструментального жанру міжнародного рівня. Більше про захід — далі в статті.

На Миколаївщині триває тиждень духової музики. Саме з цієї нагоди в Обласному палаці культури відбувся показовий майстер-клас, участь у якому взяв квінтет Оркестру військово-повітряних сил США USAFE Band. Американські духовики завітали до Миколаєва в рамках концертного туру «Музика єднає», присвяченого 25-річчю дипломатичного партнерства Сполучених Штатів Америки й України.

Такого рівня захід був організований уперше. Саме на цьому наголосив начальник управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації Михайло Димитров у привітальному слові. Очільник світу культури області подякував американським колегам за те, що вони погодилися поділитися досвідом виконавської майстерності з миколаївцями. Командир і диригент Оркестру військово-повітряних сил США в Європі, підполковник Дон Сколфід, вітаючи присутніх у залі, зазначив, що в музики немає меж. І найголовніша мета цієї зустрічі — обмін культурою, виконавською майстерністю. Глядач, де б він не був: чи за океаном, чи тут, в Україні, має право на якісну музику, насолода від якої — відчуття неймовірне. Саме насолодитися звуками, народженими від самого серця, він побажав усім учасникам майстер-класу.

Практичну частину заходу від миколаївців відкрив директор Миколаївського державного вищого музичного училища Анатолій Сирота, який повідомив американським колегам, що в стінах навчального закладу, який він очолює, добре підтримуються традиції колективного духового музиціювання. Яскравим доказом того послугував виступ духового оркестру «Галс», який на сьогодні є лауреатом та дипломантом заходів інструментального жанру міжнародного рівня. Наступним учасником майстер-класу став народний естрадний оркестр «Jazz Band» Обласного палацу культури, диригент заслужений діяч мистецтв України Михайло Полторак. Яскраву виконавську майстерність продемонстрували музиканти «Performance Big Band» Володимира Алексєєва, а також солістка Тетяна Орлова. На сцені лунали класичні твори, обробки українських народних пісень, світові хіти. Американські музиканти з оплесками сприймали кожен колектив. Особливу хвилю емоцій учасників майстер-класу викликали виступи військових духових оркестрів Миколаївського гарнізону Південної Військово-Морської бази Військово-Морських Сил Збройних Сил України та 36 Окремої бригади морської піхоти. Від українських військових американських колег привітали Роман Окружков, офіцер командування ВМФ ЗС України, капітан 1 рангу, а також Олексій Коваленко, заступник начальника Миколаївського гарнізону, капітан 2 рангу. Офіцери зазначили, що дуже добре, коли військові обмінюються досвідом не лише на полігонах, але й на концертній сцені. Американцям вони подарували пам’ятний сувенір, а для всіх присутніх — яскравий запал військових маршів.  Оркестранти USAFE Band також продемонстрували високу виконавську майстерність у музичних композиціях, насичених колоритом американської музичної культури: від ліричних мелодій до чіткої вишколеності маршового строю.

Завершенням зустрічі стало спільне виконання маршу Військово-Морських Сил України. Усіх учасників заходу представники американської сторони запросили на концерт USAFE Band, який відбувся ввечері того ж дня в концерт-холі «Юність». А організатори майстер-класу нагадали, що завершенням тижня духової музики в Миколаєві стане обласний конкурс «Оркестру звуки чарівні», участь у якому візьмуть кращі духові оркестри області.

Тож, запрошуємо любителів інструментального жанру вже цієї суботи, 28 жовтня, до Миколаївського міського палацу культури «Молодіжний» отримати незабутні емоції від зустрічі з музикою!

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: