Новини        23 Травня 2018        2498      

Дивовижна сучасна іграшка від майстринь «Прибужжя»

Історія створення першої іграшки сягає в сиву давнину. Невідомо якою вона була, але можна стверджувати, що традиційна іграшка призначалася не тільки для розважання, а й оберегу дитини. Виготовлялася вона переважно з натуральних матеріалів: дерева, глини, тканини, соломи, трави навіть із солоного сиру й тіста. Через іграшку дитина пізнавала навколишній світ, адже у своїх виробах майстри полюбляли використовувати анімалістичну тематику. Коники, скульптурки, свищики й забавки — кожний виріб мав свій характер, свою функцію, орнаментальне й кольорове оздоблення.

Сучасне різноманіття іграшок вражає, але незмінною залишається мода на іграшкові вироби ручної роботи. Зшиті з тканини популярні ляльки Тільда, валяні із повсті маленькі ведмедики й зайченята, інтер’єрні витончені ляльки з пластику й холодного фарфору, глиняні фігурки, милі в’язані іграшки, різьблені дерев’яні машинки, кумедні панчішні ляльки… Усі ці вироби, обов’язково стануть улюбленою іграшкою не тільки для дитини а і для дорослого, адже вони несуть у собі частинку душевного тепла майстра.

Сьогодні на поличках сувенірних крамниць, святах народних промислів, ярмарках і виставках «hand-made» (вироби ручної роботи) можна найти саморобні цікаві іграшки. Кожна з них неповторна і викликає в малечі теплі враження й відчуття радості. Дорослі ж частіше використовують такі вироби для оформлення інтер’єру або просто колекціонують.

Часи змінюються, а попит на вироби ручної роботи зростає. Тому з упевненістю можна стверджувати, що саморобна іграшка — не просто данина моді, вона є традицією.

Сучасні нові образи, оригінальні ідеї та авторські техніки оживають у виробах аматорів нашої області. Великі й маленькі іграшки майстри вдало поєднують у сюжетних композиціях, тематичних панно, ці іграшки стають невіддільною частиною затишного інтер’єру в особливому стилі.

Миколаївські майстрині Інна Данченко, Ксенія Культенко й Олена Міщенко створюють дивовижні вироби з вовни, використовуючи техніку сухого валяння (сучасна назва «фелтінг») для виготовлення об’ємних іграшок, прикрас і елементів одягу. Це старовинне мистецтво в останнє десятиліття стало одним із найпоширеніших серед майстринь. Воно дозволяє втілювати в життя свої творчі фантазії та проводити цікаві майстер-класи. Іграшки в техніці валяння надзвичайно красиві, невагомо-легкі й теплі на дотик.

Інна Данченко

Майстриня з Березанського району Ольга Костюк створює по-справжньому домашні й затишні ляльки Тільда. Ці ляльки з’явилися наприкінці минулого століття і відразу знайшли прихильників серед рукодільниць. Вони виготовляються за викрійками норвезької художниці Тоні Фіннангер у примітивному стилі з невеликих клаптиків барвистих натуральних тканин. Так оживає образ із досить особливою зовнішністю, плавним контуром, м’яким силуетом та головне — з неосяжною енергетикою.

Ольга Костюк

Усе це не просто творчість — це гарний спосіб самовираження, у якому може проявити себе кожна людина. Спокуса придбати ляльку ручної роботи або зробити власноруч просто нездоланна, адже це виріб, у якому живе Душа.

Олена Міщенко

Ксенія Культенко

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: