Новини        03 Березня 2017        1031      

Виставка «Майстри барвистої палітри» відкрилась

3 березня в Миколаївському обласному художньому музеї імені В. В. Верещагіна відбулося відкриття обласної виставки народних студій образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Майстри барвистої палітри».

Одним з основних завдань проекту «Майстри барвистої палітри» є підтримка та сприяння реалізації творчих задумів майстрів-аматорів і талановитої молоді області. Захід, організований Миколаївським обласним центром народної творчості та культурно-освітньої роботи, проводиться раз на три роки у формі мистецької акції.

На початку свята всіх присутніх із відкриттям виставки привітали заступник начальника управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації Лариса Поддубна та директор Миколаївського обласного центру народної творчості, заслужена артистка України, лауреат обласної премії ім. М. Аркаса Наталія Баштова, а також побажали успіхів на шляху відродження, збереження й розвитку народних художніх промислів.

10 народних студій

У рамках акції кращі роботи презентували 10 студій образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Миколаївщини, які мають почесне звання «народний»:

Учасники творчого об’єднання художників-аматорів та майстрів декоративно-прикладного мистецтва «Прибужжя» — керівник заслужений працівник культури України Валентина Кривцова — запропонували роботи як традиційних, так і сучасних видів мистецтва: від вишитих рушників та розписних панно до інкрустованих картин і топіаріїв.

«Прибужжя»

Майстри студії «Свічадо» Березанського районного будинку культури — керівник Марія Гаврилюк — прикрасили свою експозицію роботами з декоративного розпису та живопису, вишивки та різьблення, в основі яких лежать традиції народного мистецтва.

Вихованці молодшої та старшої груп студії образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Джерельце» Новокостянтинівської сільської ради Братського району — керівник Віктор Хізниченко — до уваги глядачів представили роботи з образотворчого мистецтва. Також до експозиції увійшли живописні картини художників-аматорів Братського району.

Живописні роботи юних художників студії образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Степові квіти» Степівського сільського будинку культури Миколаївського району — керівник Сергій Васюков — привернули увагу гостей сміливою грою кольорів, цікавими сюжети та застосуванням оригінального декору.

Учасники студії декоративно-прикладного мистецтва «Барвінок» Радсадівського сільського будинку культури Миколаївського району — керівник Лідія Туровська — в експозиції представили тематичне різномаїття робіт вишивки хрестом та бісером.

Юні та дорослі майстри Лисогорської студії художньо-ужиткового мистецтва «Рушничок» Первомайського району — керівник Марія Болехівська — продемонстрували гармонійне поєднання традиційних орнаментів із сучасною тематикою, а вишиті роботи наймолодших учасників виставки зачаровують своєю безпосередністю.

Таланти Баштанщини із задоволенням опановують різноманітні техніки та види мистецтва. Учасники студії образотворчого мистецтва «Кольори веселки» Баштанського районного будинку культури — керівник Олена Козявко — презентували художні вироби з витинання та декоративного розпису, батику, живопису та графіки.

«Веселі акварелі»

Студію образотворчого мистецтва «Веселі акварелі» історико-краєзнавчого музею Христофорівського культурно-соціального комплексу Баштанського району — керівник Людмила Бєлосвєт— представили юні вихованці, які любов до рідного краю передають за допомогою фарб та натхнення.

Експозиція студії «Джерело» Новобузького району — керівник Людмила Гострик — здивувала розписними рослинними панно. Яскрава кольорова палітра, цікаві сюжети та тематика творчих робіт студійців завжди привертають увагу глядачів.

«Барви»

Студія образотворчого мистецтва «Барви» Новобузького районного будинку культури — керівник Тетяна Сегеда — представлена талантами юних митців, які втілюють свої мрії в художніх виробах із живопису та графіки.

Усім учасникам свята були вручені грамоти від управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації. А кращі керівники народних студій отримали пам’ятні кубки та ювілейні буклети від обласного центру народної творчості. Підтримати студійців, які завжди гідно презентують свої творчі здобутки на всеукраїнських, обласних конкурсах і оглядах, районних святах і персональних виставках, завітали численні гості та поціновувачі прикладного мистецтва. І дорослі, і маленькі аматори із задоволенням ділилися секретами своєї творчості під час майстер-класів. А наймолодшим учасникам акції були вручені запрошення до участі в обласному фестивалі дитячої та юнацької творчості «Art-mix».

Єдина експозиція, але різні техніки, манера виконання, жанри й композиції, різні творчі відчуття — насолодитися цим прекрасним різнобарв’ям можна до 23 березня.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

  Позначки:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: