Нематеріальна культурна спадщина        24 Листопада 2016        846      

Нематеріальна культурна спадщина Миколаївщини: осінні досягнення

У грудні 2012 року Міністерством культури України був створений Перелік об’єктів нематеріальної культурної спадщини країни та затверджено зразки відповідної облікової картки. Таким чином реалізувались перші спроби українців поповнити світовий список ЮНЕСКО об’єктами культурного надбання своєї нації. Поступово до процесу долучились великі міста й маленькі селища України: від Сходу до Заходу, з Півночі й до Півдня. Восени 2016-го Миколаївщина також зробила перші результативні кроки.

Що ми встигли за осінь

  1. Наказом управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації створено Експертну раду зі складання обласних переліків нематеріальної культурної спадщини (НКС), до складу якої увійшли кандидати філологічних та історичних наук, етнографи, майстри народної творчості, провідні хормейстери та хореографи міста, методисти МОЦНТ та КОР.
  2. Організовано конференцію для культпрацівників Миколаївської області з представниками Міністерства культури України Світланою Пахловою та Світланою Аховою з метою обговорення стратегії приєднання України до Конвенції ООН з охорони НКС.
  3. В обласному краєзнавчому музеї відбулась зустріч з Любов’ю Твердовською — етнографом, що займається дослідженням історії Кінбурзької коси (Очаківський район). Було обговорено і намічено об’єкти для вивчення.
  4. Розроблено методичні рекомендації зі збору й обробки елементів НКС та надіслано всім районам для ознайомлення.
  5. Створена презентація про важливість і актуальність складання районних переліків НКС, яку було представлено під час семінарів та методоглядів, організованих МОЦНТ та КОР.

Актуальні та майбутні дослідження

Сьогодні робота методичної служби МОЦНТ та КОР зі збору та систематизації об’єктів НКС триває:

  • збирається матеріал з музичного фольклору села Полігон Вітовського району та сіл Троїцьке й Кіровка Новоодеського району;
  • вивчаються обрядові дійства болгарської громади Тернівки (м. Миколаїв);
  • створюється база даних носіїв НКС по Миколаївському, Вітовському, Очаківському, Новоодеському районах. В 2016–2017 роках МОЦНТ та КОР планує продовжити детальне дослідження об’єктів НКС цих районів та поглибити пошуковий процес зразків культурного надбання Миколаївщини.

Народ продовжується до тих пір, поки кожне наступне покоління по крупицях збирає невмирущий досвід попередніх. Нематеріальна культурна спадщина Півдня України — це величезний літопис, в якому кожна сторінка забарвлена у кольори багатющої палітри націй і культур, що з давніх-давен у мирі і злагоді живуть, прославляючи рідний край!

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: