Новини        06 Березня 2018        655      

Несподіваний подарунок від проекту «Диптих-art»

6 березня в Миколаївському обласному художньому музеї імені В. В. Верещагіна відбулося відкриття виставки художніх виробів «Диптих-art». Чим заінтригувала друга експозиція нового виставкового циклу обласного центру народної творчості, які результати незалежного опитування здивували гостей і учасників — про все й докладно далі.

Учасники

Проект «Диптих-art», ініційований Миколаївським обласним центром народної творчості, стартував у 2017 році з метою популяризації традиційних і нових видів мистецтва, представлених у роботах майстрів і художників-аматорів багатої талантами Миколаївщини. Завдяки незалежному опитуванню, яке відбувається під час заходу, визначаються напрями творчості, що найбільше надихають і самих сучасних аматорів, і поціновувачів мистецтва. Цього разу диптих був присвячений одвічній темі: «Чоловіки та Жінки». До виставкової експозиції увійшли 120 робіт з живопису й графіки від 30 аматорів із міста Вознесенськ, Баштанської міської об’єднаної територіальної громади, а також із Баштанського, Врадіївського, Братського, Березанського, Миколаївського, Єланецького, Снігурівського, Кривоозерського та Очаківського районів. Свої полотна презентували й художники обласного народного творчого об’єднання «Прибужжя», яке вже понад 40 років працює на базі МОЦНТ та КОР. У вітальному слові директор Центру, заслужена артистка України Наталія Баштова підкреслила важливість проекту «Диптих-art», який наче лакмусовий папірець проявляє сучасні потреби миколаївців та жителів області у творчій реалізації. Автор проекту, заслужений працівник культури України Валентина Кривцова тим часом запросила гостей заходу визначитися, яка частина експозиції найбільше їх надихає: чоловіча чи жіноча.

Експозиція

Кольоровий вибух у квіткових натюрмортах, а також глибина та ніжність романтичних образів — це перше, що помічаєш під час ознайомлення з «жіночою» частиною виставки. Роботи аматорок дивують своєю самобутністю, а пластичні лінії й динамічні композиції доповнюють філософію графічних робіт. Сучасна жінка-художниця привносить у світ гармонію та затишок, кохання та окреслену життєву позицію.

Чоловіки ж наситили свою частину експозиції оригінальними техніками, сміливими мазками у харизматичних портретах, а ще пастельними відтінками пейзажів і натюрмортів. Їхнім графічним композиціям і мініатюрам притаманні чіткі лінії й абстрактне мислення. Зі своїх полотен чоловіки розповідають про жіночу красу, яка надихає на творчість й досягнення омріяної мети.

Майстер-класи

Цього разу «Диптих-art» знову приємно здивував глядачів оригінальними майстер-класами. Цікаву техніку енкаустики (воскового живопису) продемонструвала для глядачів майстриня з Миколаєва Лариса Кришталь. Наталя Ракітіна, художниця з Баштанської міської ОТГ, вчила гостей основам популярного нині боді-арту — нової тенденції мистецтва прикрашення тіла фарбами. Михайло Карабутов, майстер з Миколаєва, запропонував відвідувачам виставки опанувати старовинну техніку дряпання, яка полягає у нанесенні витонченого графічного візерунка на поверхню яєчної шкаралупи. Талановитий художник з Врадіїщини Василь Нікітін запросив бажаючих у прекрасний світ сучасного живопису.

Підсумки

На перший погляд підсумки опитування, яке визначало переможців, були передбачувані, адже захід відбувався напередодні свята жіноцтва. Результати голосування стали все ж несподіваними: більшу частину голосів відвідувачі віддали «чоловічим» роботам. Ось такий творчий подарунок зробили чоловіки чарівним панянкам до свята весни, ніжності й краси. Гармонійності та теплоти атмосфері заходу додавали музичні композиції у виконанні педагога по класу саксофона Миколаївської міської дитячої музичної школи №5 Сергія Пономарьова та його учениці Олександри Дробот. А живі скульптури від молодіжного народного театру «С.Т.У.К.» Миколаївського міського палацу культури і мистецтв допомагали відвідувачам фіксувати найцікавіші миттєвості заходу.

Учасниці виставки повезли додому подяки від обласного центру народної творчості. А начальник управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації Михайло Димитров привітав усіх з прекрасним сучасним заходом, який знаменує прихід весни, любов і процвітання, та вручив грамоти переможцям: Віктору Хізниченку, Олександру Бондаренку, Пилипу Болотіну, Олександру Жоржі, Роману Нагорному, Сергію Васюкову, Герману Чаплигіну, Юрію Літвінову, Миколі Климчуку, Володимиру Грицьких, Віктору Гладуну, Ігорю Карачевському, Володимиру Воропаю, Сергію Шаренді, Василю Нікітіну і Михайлу Карабутову. На згадку про захід авторам найоригінальніших робіт, визначених за результатами опитування, було вручено подарунки від МОЦНТ та КОР. Директор Миколаївського обласного художнього музею імені В. В. Верещагіна, заслужений працівник культури України Сергій Росляков оголосив, що виставковою експозицією можна буде насолодитися до 9 квітня 2018 року.

Приємних вражень від перегляду!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: