Новини        24 Грудня 2021        160      

Обласні онлайн – семінари: грудень

У грудні провідні фахівці МОЦНТ та КОР провели три обласних онлайн-семінари, до яких залучено близько 300 слухачів. Усі семінари були спрямовані на підвищення кваліфікації працівників закладів культури Миколаївщини. Під час семінарів проаналізовано роботу керівників, надано відповіді на питання, які цікавили аудиторію та методичні поради відповідної тематики, надана методична допомога у підготовці річних звітів клубними закладами Миколаївської області.

Обласні семінари-практикуми з питань підготовки річних звітів клубних закладів Миколаївської області

Для осіб, відповідальних за підготовку та подання річних звітів клубними закладами області за 2021 рік: начальників управлінь, відділів, секторів, головних спеціалістів, методистів, директорів та завідувачів клубних закладів (опорних, філій тощо) фахівцями управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації й обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи проведено ряд семінарів на допомогу при підготовці до річного звіту.

Лекторами семінарів-практикумів були:

Наталія Баштова – директор Миколаївського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, заслужена артистка України;

Тетяна Нестерова – заступник директора з методичної роботи Миколаївського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи;

Анжела Дорош – головний спеціаліст відділу закладів культури та мистецтв управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації.

Теми семінару:

1. Звітність клубних закладів за 2021 рік до Миколаївського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи. Форми статистичної звітності.

2. Звітність клубних закладів за 2021 рік до управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації. Форми статистичної звітності.

3. Практичне заняття щодо заповнення форм звітності.

Обласний онлайн-семінар для керівників хореографічних колективів

Для керівників хореографічних колективів області відбувся онлайн-семінар, під час якого розглянуто питання підготовки та участі хореографічних колективів, які діють вже не один рік та новостворених колективів, що продемонстрували себе на доволі гідному рівні у конкурсі «Jam». У ході семінару проведений детальний аналіз виступів колективів та перелічені помилки, які допускаються при постановці номерів. Фахівцями з хореографії надано корисні рекомендації щодо усунення виявлених недоліків.

Лекторами семінару виступили:

Наталія Баштова — директор Миколаївського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, заслужена артистка України.

Тетяна Воронцова — провідний методист з хореографічного мистецтва обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи.

Засідання обласної комісії зі збору, обробки матеріалів та складання облікових карток об’єктів (елементів) нематеріальної культурної спадщини Миколаївщини

У грудні відбулося дистанційне засідання обласної комісії зі збору, обробки матеріалів та складання облікових карток об’єктів (елементів) нематеріальної культурної спадщини Миколаївщини.

У засіданні взяли участь усі члени обласної комісії й представники Березнегуватської та Галицинівської територіальних громад.

Розглядалися питання включення до обласного Переліку двох нових елементів, а саме: пісенних традицій села Калуга Березнегуватської територіальної громади, традицій та технологій виготовлення рибальської сітки у селі Лупареве Галицинівської територіальної громади. З відповідним пакетом документів члени Комісії ознайомилися заздалегідь та у ході засідання прийняли рішення включити до обласного Переліку два нових елементи без доповнень та зауважень.

Культурний форум Миколаївщини «Організація роботи клубних закладів»

17 грудня відбувся культурний форум Миколаївщини «Організація роботи клубних закладів». Форум проводився цьогоріч дистанційно, але це не заважило повноцінному спілкуванню та обговоренню нагальних проблем галузі культури Миколаївщини.

Участь у форумі взяли близько 100 представників сфери культури з усієї області: начальники відділів і секторів культури районів та громад, художні керівники аматорських колективів (студій), керівники та методисти клубних закладів.

Під час форуму обговорювалось доволі багато питань. Презентовані основні культурно-мистецькі заходи Миколаївського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи на 2022 рік. Підбито підсумки роботи атестаційної комісії управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації за 2021 рік щодо присвоєння, підтвердження, позбавлення звання «народний»/«зразковий» аматорським колективам та студіям Миколаївської області. Проаналізовано участь аматорських творчих колективів та студій в обласних культурно-мистецьких і навчальних заходах за 2021 рік. Обговорювалось питання значення нематеріальної культурної спадщини у розвитку та самоідентифікації громади, обговорені проблемні питання діяльності клубних закладів та розвитку аматорської творчості в області.

Наприкінці Форуму підбито підсумки розвитку культурно-дозвіллєвої сфери. Визначені громади, клубні заклади яких стали найкращими згідно з рейтинговими показниками за 2021 рік.

І місце:

 • Баштанська міська територіальна громада (664 бали);
 • Миколаївська міська територіальна громада (1016 балів);

ІІ місце:

 • Березнегуватська селищна територіальна громада (552 бали);

ІІІ місце:

 • Новоодеська міська територіальна громада (252 бали);
 • Первомайська міська територіальна громада (242 бали);
 • Снігурівська міська територіальна громада (242 бали);
 • Южноураїнська міська територіальна громада (279 балів);

ІV місце:

 • Галицинівська селищна територіальна громада (204 бали);
 • Казанківська селищна територіальна громада (207 балів);
 • Ольшанська селищна територіальна громада (208 балів);

V місце:

 • Новобузька міська територіальна громада (199 балів);
 • Єланецька селищна територіальна громада (195 балів).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: