Поради, Хореографічне мистецтво        31 Січня 2019        2952      

Стилі сучасного танцю: джаз-фанк

Джаз-фанк (jazz-funk) — один із найбільш яскраво виражених запальних та емоційних сучасних танців. Про історію виникнення, особливості виконання, стиль одягу і не тільки — далі у статті.

Історія виникнення стилю

Джаз-фанк як стиль танцю виник у 1970-х роках. Його засновниками стали три американські хореографи: Боббі Ньюберрі, Брайан Фрідман і Кевін Махер. Саме вони продемонстрували світові запальний мікс хіп-хопу, джазу і вакінгу. Довгий час суспільство вважало цей стиль дивакуватим через одночасне поєднання жіночності й чоловічої мужності.

Особливості виконання

Хореографія насичена як широкими, так і дрібними елементами. Різкість або плавність цих рухів залежить від музичного супроводу. Характер танцю різноманітний: експресивний, енергійний, манерний, а в дорослому виконанні — дещо сексуальний, але в жодному разі не вульгарний.Джаз-фанк може освоїти «з нуля» або ж прийти до нього з іншого стилю будь-хто: впевнена й експресивна людина, яка не боїться експериментувати над своїм образом, а також та, що перебуває в постійній напрузі, скута в рухах і не вміє перевтілюватися. У цьому напрямі кожен може реалізувати себе, втілити в життя власні ідеї, адже саме імпровізація надає танцю неповторності.

Мікс стилів

Джаз-фанк — це унікальний мікс із цікавих елементів інших танцювальних напрямів, які, здається, зовсім не можуть поєднуватися:

  • вакінг (waacking) — безперервні рухи, махи руками;
  • стрип-пластика (strip dance) — м’які і пластичні рухи;
  • хіп-хоп (hip-hop) — суміш позитиву, запалу, енергії;
  • естрадна хореографія — танець-шоу;
  • джазова хореографія — імпровізація, акробатичні етюди.

Форма одягу

Одяг повинен бути легким і налаштовувати на рухи стегнами, правильну манеру виконання. Наприклад, приталені яскраві футболки і топи, широкі штани, як для хіп-хопу, чи навпаки дуже вузькі штани або лосини. Іноді образи доповнюють яскравими перуками, сережками, браслетами, куртками-бомберами. На ногах — кросівки або взуття на підборах.

Популярність сьогодні

Сьогодні джаз-фанк дуже популярний, особливо в шоу-бізнесі. Музами джаз-фанку можна однозначно назвати Джанет Джексон, Мадонну, Брітні Спірс, у результаті діяльності яких про стиль дізнався весь світ. Протягом останніх років іконою танцю вважають Бейонсе. Вона працює з найкращими хореографами й демонструє фантастичні музичні постановки.

Майстер-клас

Красу та яскравість джаз-фанку продемонструє Даша Гайдар — випускниця Myway Dance Academy, тренер танцювально-спортивного клубу «Слайс», учасниця та неодноразовий призер багатьох всеукраїнських і міжнародних конкурсів сучасного танцю.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: