Поради, Хореографічне мистецтво        27 Лютого 2019        2099      

Стилі сучасного танцю: контемпорарі

Коли зародився стиль контемпорарі, чому його Батьківщиною вважають східні країни, які техніки можна поєднувати, який одяг доречний для тренувань і в чому традиційно виступають на сцені тощо.

Історія виникнення танцю

Контемпорарі — один із напрямів сучасного танцю, який поєднує в собі елементи західного танцю (класичний танець, джаз-модерн) і східне мистецтво руху (йога, цигун, тайцзи цюань).

У багатьох джерелах зазначено, що цей напрям у хореографії зародився ще в 50-х роках минулого століття. Дехто вважає Батьківщиною контемпорарі Американський континент, інші — Центральну Європу. Також є думка, що контемп є східним танцем і походить із йоги, тай цзи й інших технік. Чому вважають Батьківщиною східні країни? Причиною тому є одна зі складових танцю — правильне дихання, адже саме у східних мистецтвах система тренування дихання спортсмена розкрита найбільш повно.

Значну роль у розвитку контемпорарі відіграли Марі Вігман, Марта Грекхем, Рут Сет Дені, Пауль Тейлор, Луі Фуллер та інші.

Особливості танцю

1. Під час виконання контемпорарі танцівники чергують напруження м’язів, різкі зупинки, розслаблення, балансування.

2. Танцювальні елементи часто реалізують завдяки використанню прийомів зі східних технік. Тренують координацію, рівновагу, «перетікання» тіла з одного положення в інше.

3. Незамінним помічником під час виконання контемпу є дихання — енергетичний посил, що переходить в рухи тіла, тому саме диханню приділяють найбільше уваги.

4. Танцюючи контемп, можна поєднувати відразу декілька технік: вертикальний танець (у положенні стоячи), партер (танець на підлозі), у парі (танець із партнером).

5. Важливим під час танцю є налагодження зв’язків між центром тіла і його кінцівками, розслаблення суглобів, звільнення від м’язової напруги.

6. Танцюючи, виконавці не думають про гармонію, пропорційність та ідеали краси, адже контемп — танець дисгармонії, відсутності продуманої сюжетної лінії й еталонів. Кожен танцюрист виражає все розмаїття власних почуттів та емоцій.

7. Контемпорарі допомагає людині висловити танцем те, що вона не може пояснити словами.

Форма одягу та взуття, особливо під час тренувань, є дуже важливими. Одяг, перш за все, повинен бути зручним, не сковувати. Наприклад, майки, футболки, спортивні штани, легінси. Панчохи, гетри використовують для збереження еластичності зв’язок. Під час розучування складних постановок варто надягати налокітники й наколінники, щоб уникнути травм.

Взуття має бути максимально комфортним і відмінно фіксуватися на нозі: універсальні джазовки або танцювальні кросівки, виконані з тканини; чешки, балетки, шкарпетки. Але традиційно контемпорарі виконують босоніж.

Представники на Миколаївщині

Ознайомитися із цим стилем ви можете, переглянувши відео виступу учасників професійної студії сучасного танцю в місті Миколаїв «Deep Force». Танцюристи колективу неодноразово ставали переможцями різноманітних змагань, срібними та бронзовими призерами, з успіхом реалізували масштабні проекти: мюзикл «Ромео і Джульєтта» і танцювальну виставу «Д’Артаньян і три мушкетери»; отримали визнання і любов глядачів не тільки в рідному Миколаєві, але й у різних куточках України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: