Новини        18 Березня 2017        866      

Свято материнської пісні у «Молодіжному»

18 березня на сцені Миколаївського міського палацу культури «Молодіжний» втретє відбувся обласний огляд вокальних, фольклорних колективів та хорових груп «Материнська пісня», участь у якому взяли 37 конкурсантів із 18 районів та чотирьох міст Миколаївської області. Чим запам’ятався захід цього року, і які несподівані сюрпризи чекали на учасників та гостей — читайте далі.

Огляд «Материнська пісня», організатором якого є Миколаївський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи, традиційно проводиться раз на два роки. Цьогоріч захід гостинно прийняв Миколаївський міський палац культури «Молодіжний», у холі якого розмістилася тематична виставка за участю майстрів-аматорів із декоративного розпису: Алли Бондарєвої та Олени Козявко з Баштанського району, Ольги Малик — з Новоодеського, Стефанії Чаплигіної — з Березанського району, з Миколаєва взяли участь Михайло Карабутов, Ольга та Ярослава Гончарук, Олена Коркішко, Олеся Сайковська. Уперше в такому заході представила свої роботи молода художниця з Миколаєва Ніка Лотос, робота якої під назвою «Материнська любов» стала емблемою заходу.

Під час майстер-класів бажаючі долучилися до процесу створення декоративного розпису у всіх його формах та проявах: традиційні яскраві петриківські панно, сюжетні композиції, авторські техніки і прийоми, сучасні матеріали та гравіювання орнаментів на склі. Усім учасникам виставки були вручені грамоти управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації.

Конкурсну програму обласного огляду вокальних, фольклорних колективів та хорових груп «Материнська пісня» відкрив театралізований пролог «Стежка до батьків» від володаря Гран-прі «Материнська пісня-2015» — народного естрадного гурту «Шлягер» Єланецького районного будинку культури (керівник заслужений працівник культури України Олександр Слободніченко).

Цього року конкурсанти демонстрували програму відповідно до свого стилю та манери виконання — народної, академічної та естрадної — у таких номінаціях:

  • вокально-музичні композиції з елементами театралізації;
  • інсценізовані та театралізовані пісні;
  • віночки пісень.

Зі сцені заходу лунали історичні, героїко-патріотичні, козацькі, соціально-побутові, колискові пісні, у яких возвеличуються та прославляються такі близькі для кожної людини образи матері-Берегині роду, батька, рідної хати.

Гран-прі огляду отримали:

  • народний хор Баштанського районного будинку культури;
  • народний вокальний ансамбль «Степовичка» Первомайського районного будинку культури;
  • вокальний ансамбль «Камертон» Матвіївського будинку культури;
  • вокальний ансамбль «Калужанки» Калузького сільського будинку культури Березнегуватського району;
  • вокальне тріо «Сузір’я» Вознесенського районного організаційно-методичного центру;
  • народний хор «Веселинка» Веселинівського районного будинку
  • народний хор «Зоряниця» Миколаївського міського палацу культури «Молодіжний».

З привітальним словом до учасників і гостей заходу звернувся начальник управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації Михайло Димитров, який подякував аматорам за любов до пісні й шанування вічних цінностей, які продовжують наше життя. Церемонію нагородження переможців проводив голова журі — викладач-методист вищої категорії Миколаївського коледжу культури й мистецтв, керівник народного Прибузького ансамблю пісні й танцю, заслужений працівник культури Анатолій Затурян.

Переможці огляду були нагороджені дипломами управління культури, національностей та релігій Миколаївської обласної державної адміністрації. На згадку про захід вони отримали пам’ятні подарунки — авторські роботи майстрів обласного народного творчого об’єднання «Прибужжя» Олександра Рассолова, заслуженого майстра народної творчості України Валентини Димової та Наталії Ракітіної.

Несподіваним сюрпризом для конкурсантів та гостей огляду стала демонстрація нових колекцій сучасного одягу «Черемшина», «Ритми літа», «Снігова королева» від учасників зразково-художнього колективу «Павутинка» Дитячо-юнацького центру національного відродження Первомайської міської ради, керівник Олена Пак.

Більше фото на нашій сторінці у Facebook.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: