Новини        15 Листопада 2018        662      

Відбулося відкриття першої персональної виставки Людмили Гацури

15 листопада в Миколаївському обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття першої персональної виставки майстрині обласного народного творчого об’єднання «Прибужжя» Людмили Гацури. Детальніше про творче життя миколаївської майстрині, розмаїття представлених робіт і багато іншого — далі в статті.

Виставка пройшла в рамках проведення IV виставкового циклу «Нові імена Миколаївщини 2018–2019», що спрямований на збереження українських традицій і розвиток сучасної культури нашої області. Організатори: Миколаївський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи, обласне народне творче об’єднання «Прибужжя».

До виставкової експозиції ввійшли 25 виробів із декоративного розпису: тематичні триптихи «Червона калина», «Сучасний погляд», виконані як у традиційній техніці, так і за допомогою сучасних прийомів; розписні керамічні й дерев’яні вироби (іграшки, мальованки, скриньки та сучасна інсталяція); барвисті декоративні панно «Пташки у квітах», «Осінні барви», «Іриси», основним елементом яких є квітка (символ пишної природи й процвітання). На більшості виробах Людмили Гацури красувалися пишні мальви й соняшники, грона калини та розмаїття польових квітів, на деяких роботах — вигадані нею чарівні рослини, гармонійно поєднані із зооморфними мотивами. Особливо цікавою була нова серія розписних картин «Моє дитинство», сюжетна композиція яких розповідає про щасливе дитинство.

На початку виставки Людмила запропонувала майстер-клас із декоративного розпису, тож у кожного була можливість спробувати себе в ролі майстра.

З відкриттям першої персональної виставки Людмилу Гацуру привітала директор Миколаївського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, заслужена артистка України Наталія Баштова. Вона подякувала талановитій майстрині за небайдужість до культурної спадщини Миколаївщини, побажала їй натхнення і творчої наснаги та нагородила почесною грамотою за особистий внесок у розвиток української народної творчості та відродження традиційних художніх промислів. До привітань долучився заступник директора Миколаївського обласного краєзнавчого музею Валерій Чернявський. Він подякував Миколаївському обласному центру народної творчості та НТО «Прибужжя» за цікаві виставкові проекти, які спрямовані на збереження українських народних традицій.

Відкриття виставки проходило у вигляді відвертого діалогу з майстринею. Глядачі дізналися безліч цікавинок із творчого життя мисткині: її захоплення, творчі плани, що саме надихає майстриню на творчість, таємниці петриківського розпису та багато іншого.

— Що стало поштовхом для початку Вашої творчості?

Спочатку я створювала картини з природного матеріалу, але мені цього було замало, хотілося чогось серйознішого і складнішого, щоб розкритися як художник. Тому я почала самостійно опановувати акварельний живопис, а потім захопилася декоративним розписом.

— Наскільки легко Вам було опанувати досить складний вид мистецтва — петриківський розпис?

«Петриківка» — один із найскладніших видів розпису. Існує безліч прийомів і технік, нюансів і таємниць зі створення петриківки, які майстри розкривають неохоче. Так що навчання було не з легких.

Зараз Ви працюєте над серією картин «Моє дитинство». Чому саме така тематика?

— Образи з мого щасливого дитинства надихають мене на творчість.

Людмило, що Ви хотіли донести до глядача, готуючи свою першу персональну виставку?

За допомогою своїх робіт я хочу показати, наскільки гарний світ, який нас оточує; що творячи прекрасне, людина просто не може бути байдужою.

Наприкінці виставки Людмила Гацура подякувала всім за підтримку і наголосила, що кожен обов’язково повинен відкривати свої таланти, ніколи не зупинятися на досягнутому; не лише берегти культурну спадщину малої батьківщини, але й розвивати її. Уже стало доброю традицією поповнювати фонд Миколаївського обласного краєзнавчого музею подарованими роботами від аматорів НТО «Прибужжя». Людмила Гацура залюбки продовжила цю традицію, подарувавши музею одну зі своїх авторських робіт «Райський Птах», яка стала гарним доповненням до фондової колекції.

Протягом заходу лунали музичні композиції у виконанні народного фольклорного ансамблю «Вербиченька» (керівник Сергій Безуглий).

Інформаційну підтримку надали: сайт міста 0512, інформаційно-розважальне інтернет-видання «NikLife», інтернет-газета «Новости N», обласне телебачення «Миколаїв», радіо «Миколаїв» 92 FM, газети «Южная правда» і «»Вечерний Николаев», ТРК «Сатурн», «Март», «СВІДОК ІНФО», «НІС-ТВ».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: