Новини        17 Грудня 2020        286      

Відкриття виставки «Феєрія зимових свят»

17 грудня відкрили обласну новорічно-різдвяну виставку «Феєрія зимових свят». Культурно-мистецький проєкт МОЦНТ та КОР — «Етносвітлиця» зустрічає нових гостей, які створили в її стінах незабутню святкову атмосферу.

Організатор

Миколаївський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи

Виставкова експозиція

До виставкової експозиції ввійшли понад 200 робіт — від малої пластики до декоративних панно. Кожна робота вражає своєю оригінальністю та красою. Талановиті майстри презентували свої вироби з декоративно-ужиткового мистецтва: вишивку, ткацтво, різьблення по дереву, розпис, валяння, кераміку, декоративний живопис, інсталяції з ізолону, традиційні ляльки, паперове лозоплетіння, соломоплетіння, бісерну мозаїку, паперову пластику.

Учасники виставки

Алла Бондарєва та Наталія Ракітіна прикрасили стіни «Етносвітлиці» барвистими розписами з казковими квітами, птахами й стиглими кетягами. А Любов Заспісочна й Ольга Гончарук декорували вікна світлиці різаними візерунками й неймовірними паперовими янголами.

Художниця Тетяна Лебідь своїми атмосферними екокартинами на дерев’яних зрізах додала експозиції родинного затишку й тепла. Заслужені майстрині народної творчості України Валентина Димова та Тетяна Базилевська-Барташевич заквітчали виставку святковими рушниками.

Про оберіг «Етносвітлиці» та всіх присутніх подбали Василиса Помян, яка представила неповторні ікони та Сергій Лепеха — майстер з кераміки, який виготовив святкові свічники. Адже різдвяний вогонь у поєднанні з молитвою символізують очищення й захист від негативного впливу.

Різдвяні дзвоники Ярослави Гончарук сповістили про наближення світлих новорічно-різдвяних свят. А головний атрибут свята — різдвяну зірку подарувала світлиці майстриня Тетяна Кравець.

Традиційні оберегові геометричні орнаменти — символ космосу представлені у декоративних панно Олександра Рассолова.

А Олена Поліщук й Олена Міщенко прикрасили святкову ялинку «Етносвітлиці» розмаїттям іграшкових прикрас. Різдвяні дизайнерські композиції від майстрині Анни Сальник стали справжньою окрасою сучасного святкового інтер’єру.

Привітання та музичний супровід

Директорка МОЦНТ та КОР, заслужена артистка України Наталія Баштова привітала учасників виставки з прийдешніми новорічно-різдвяними святами. Господиня «Етносвітлиці» подякувала митцям за їхній творчий потенціал, нагородивши грамотами від МОЦНТ та КОР за особистий внесок у збереження і розвиток української народної творчості, відродження традиційних художніх промислів.

Справжнім сюрпризом для всіх стало музичне вітання від вокального гурту в складі провідних методистів МОЦНТ та КОР: Галини Стрелецької, Наталі Лисогор, Світлани Бабуріної та директорки Наталії Баштової. Таке особливе доповнення експозиції подарувало присутнім частинку свята й новорічного настрою.

Кожен із запрошених на згадку про святковий захід отримав особливі подаруночки: солодкі медові пряники від Святого Миколая, ялинкові іграшки ручної роботи й родинні обереги.

Дотримання карантинних вимог під час відвідування виставки

Для відвідування виставки потрібно завчасно погодити дату й час з адміністрацією МОЦНТ та КОР — вхід безкоштовний.

Перегляд експозиції проводиться із дотриманням усіх карантинних вимог.

Кожен із собою повинен мати маску та санітайзер, інакше ми будемо вимушені відмовити вам у відвідуванні.

Контакти

+380 512 37-59-68 — Наталія Баштова, директорка МОЦНТ
+380 512 37-59-28 — Валентина Кривцова, керівниця творчого об’єднання «Прибужжя»

Це не останній мистецький захід у стінах «Етносвітлиці», адже наш творчий проєкт продовжуватиме підтримувати аматорів-початківців області.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: