Поради, Хореографічне мистецтво        12 Лютого 2019        3359      

Єврейський танець: коротко про особливості, популярні види, представників на Миколаївщині

Як виконували стародавні єврейські танці, чому «Сім сорок» має таку назву, що в перекладі з івриту означає «Хава нагіла», який бродвейський мюзикл забезпечив популярність танцю із пляшкою тощо.

Стародавні єврейські танці

Чоловічий і жіночий танці мали свої особливості, невідомі протилежній статі. Тому чоловіки і жінки завжди танцювали в різних місцях.

Стародавні єврейські танці виконували в колі або лінії. Танцюристи робили чіткі і виразні рухи руками. Руки і ноги викидали в напівзігнутому вигляді вгору. Пальці рук були щільно притиснуті один до одного.

Особливе значення відігравали додаткові аксесуари, наприклад, хустка, яку пізніше використовували для того, щоб чоловіки і жінки танцювали разом, не тримаючись за руки.

Чотири популярні єврейські танці

1. Сім Сорок

За часів царської Росії було видано указ, що забороняв євреям перебувати в нічний час у найколоритнішому тоді місті Одеса. Тому євреї рано вранці йшли на потяг, який відправлявся до Одеси о 7:40, а ввечері цим же потягом о 19:40 поверталися назад. Саме через час відправлення один із найвідоміших у всьому світі мотивів отримав таку назву — «7:40». Інша назва танцю — «Фрейлехс».

2. Хава нагіла

Назва «Хава нагіла» у перекладі з івриту означає «давайте веселитися!», «Радіймо!». І дійсно, завдяки заводному мотиву, людина, яка почула пісню хоч раз, неодмінно зрадіє і відразу пуститься в танок. Танцюють хаву нагілу в парах, використовуючи характерні для єврейського танцю рухи з елементами польки, степу й національних танців інших народів. Цей мотив часто можна почути на масових гуляннях, весіллях та інших святах.

3. Хора

Хора — груповий єврейський національний танець, який часто виконується на весіллях і релігійних святах. Спрощена, неакадемічна версія заводного мотиву кличе в танцювальне коло як майстерних танцюристів, так і звичайних людей, які хочуть розважитися і непогано провести вільний час.

4. Танець із пляшкою

Єврейський танець із пляшкою став популярним у всьому світі завдяки бродвейському мюзиклу «Скрипаль на даху». У цьому танці артисти балету на подив легко виконували складні танцювальні па із пляшкою на голові.

Переважно такий танець виконували лише чоловіки. Напевно невідомо, чи це через особливий національний сенс, чи через важкі фізичні навантаження, необхідні для утримання пляшки на голові протягом усього танцю.

Добре обіграв давню єврейську традицію американський колектив «Bottle Dancers». Їх танцювальні номери з пляшечками здобули всесвітню популярність.

Представники на Миколаївщині

Яскравим представником єврейської культури в Миколаєві є танцювальний колектив єврейського танцю «Сімха» (керівник Оксана Каррівале), назва якого в перекладі з івриту означає «радість». Колектив брав участь у численних концертах, конкурсах, фестивалях в Україні та за її межами. Деякі учасники побували в Польщі, Угорщині, Аргентині, Мексиці, Латвії, Канаді й інших країнах.

Колектив три рази посідав перше місце в обласному конкурсі хореографічного мистецтва «Перлина Прибужжя» у номінації «народна хореографія». Посів перше місце у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Миколаївські зорі» у номінації «народна хореографія» і друге місце в обласному відбірковому турі V фестивалю-конкурсу народної хореографії імені Павла Вірського. Брав участь у фестивалі національних культур «Дружба» та обласному святі хореографічного мистецтва «Танці народів світу».

Також читайте про те, як ірландський танець став популярним, і про походження, особливості й види побутового танцю «Коломийка».


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: