Новини        17 Квітня 2016        1083      

Обласний конкурс козацької пісні «Співочий герць» («Хорові батли»)

16 квітня 2016 року в Обласному палаці культури відбувся обласний конкурс «Хорові батли» («Співочий герць»), присвячений 25-річчю незалежності України. Організатори конкурсу: управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОДА, Миколаївський центр народної творчості та культурно-освітньої роботи. Назва конкурсу тісно пов’язана з українською історією. Адже так як козаки визивали на герць своїх ворогів, тим самим сміливо зустрічаючи авангард війська противника, так і конкурсанти змагалися один проти одного силою музичного слова.

Головною умовою конкурсу було виконання хоровими колективами власне козацьких пісень. Захід проводився саме у такому форматі задля відродження та збереження звичаїв і традицій козацтва південного краю та зокрема Миколаївщини; підвищення рівня майстерності сучасних аматорських вокально-хорових колективів.

Варто зазначити, що «Співочий герць» проводився уперше в Миколаєві, аналогічних заходів миколаївці ще не бачили. Для участі у конкурсі були відібрані  дванадцять найкращих народних хорових колективів Миколаївщини. Утворення пар для співочого двобою проводилося шляхом жеребкування і доля вирішувала кому проти кого йти на герць.

Відкриття конкурсу розпочалося театралізованим прологом, у якому брали участь студенти режисерського відділу Миколаївського коледжу культури і мистецтв та народний ансамбль танцю «Суднобудівник» Обласного палацу культури.

Конкурсна програма складалася із трьох турів, в кожному із яких хористи виконували по одному твору козацького спрямування за власним вибором. Народні хорові колективи показали високий рівень своєї майстерності, тим самим підтверджуючи те, що і на півдні України живе і розвивається українська культура і традиція.

Оцінювало виступи конкурсантів обласне журі, до складу якого входили:

Димитров М. Ф. — начальник управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації;

Акманов Д. О. ­— заслужений працівник культури Україні;

Баштова Н. А. — директор Миколаївського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, заслужена артистка України;

Затурян А. І. — заслужений працівник культури України;

Головащенко Л. О. — заслужений працівник культури України;

Шпачинський О. А. — заслужений працівник культури України, професор;

Обревко І. І. — заслужений артист України;

Черепухін Ю. М. — завідувач відділом хорового диригування, академічного вокалу Миколаївського вищого музичного училища.

Проте, навіть у такого професійного журі виникали спірні ситуації, коли було важко обрати переможця серед двох гідно представлених хорових колективів. І для справедливого винесення рішення, учасники мали заспівати ще одну чи дві композиції зі свого репертуару.

Гран-прі отримав народний хор Баштанського РБК (керівник Р. Попель).

Перше місце вибороли:

  • Народний хор Радсадівського РБК.
  • Народний хор «Зоряниця» ПК «Молодіжний».
  • Народний хор «Любисток» ПК «Енергетик» м. Южноукраїнськ.
  • Народний хор «Калинонька» Єланецького РБК.

Друге місце посіли:

  • Народний хор «Любисток» Новобузького РБК.
  • Народний хор «Червоняночка» Матвіївського БК.

Третє місце отримали:

  • Народний хор «Ветеран» м. Очакова.
  • Народний хор «Злагода» Афанасіївського СБК.
  • Народний хор «Веселинка» Веселинівського РБК.
  • Народний хор  Снігурівського РБК.
  • Народний хор «Горицвіт» Новоодеського РБК.

Незвичний формат конкурсу припав до душі як глядачам, так і, особливо, учасникам музичного двобою, що отримали потужну мотивацію для розширення творчих пошуків у царині народно-хорового мистецтва. Організатори ж конкурсу не збираються зупинятися на досягнутому, а планують ввести захід у щорічну традицію. Зважаючи на те, що «Співочий герць» — єдиний конкурс у такому форматі, що проводиться на теренах Миколаївщини, у майбутньому можливе його розширення до регіонального або навіть всеукраїнського.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: