Музичне мистецтво, Поради        12 Січня 2020        18271      

7 стилів сучасної музики для тих, хто хоче відрізняти блюз від R&B, а регі від фанку

Слухаєте радіо, а сучасна музика здається вам незрозумілою? Тоді ця стаття для вас.

«Легка музика»

Найпопулярніший стиль сучасної музики, який вирізняють не складна гармонія та ритм, а частіше куплетна форма та «легкий» для сприйняття текст, — це поп-музика. Поява цього стилю припадає на 50-ті роки ХХ століття. Поп-музику ще називають комерційною або музикою для мас.

Блюз

Вважають, що блюз виник у ХХ столітті в країнах Латинської Америки та Африки. Його характеризують імпровізаційність і дванадцятитактова структура з особливою гармонічною основою. Пісні, які виконували під час роботи, стали основою надзвичайно популярного стилю музики — джазу.

Реп

Завдяки діджею Кул Герку в 70-х роках на Ямайці з’явився новий напрям у музиці — реп. Його особливостями є речитативність, ритмічність, наповненість змістом й емоціями. З кожним роком популярність репу зростає, і він знаходить нові форми самоствердження.

R&B

Стиль R&B поділяють на класичний і сучасний. Основою класичного є блюз. Цей стиль вирізняють складна ритміка, енергійність, сміливі тексти на заборонені для того часу теми, а також вібрато, яке застосовують лише на довгих нотах. З часом цей стиль трансформувався в більш комерційний — Contemporary R&B. Він поєднує в собі різні елементи поп, диско та хіп-хопу. Його основу склали танцювальність і розважальність.

Funk

У 60-х роках на противагу R&B з’явився новий стиль — фанк. Для нього характерні пульсівний синкопований бас і короткі вокальні фрази, що повторюються, як вигуки.

Reggae

Стиль регі родом із Ямайки. Набув популярності в 70-х роках. Королем стилю є Боб Марлі. Характерним для регі є помірний і розслаблений темп. Можливе виконання й у більш рухливому темпі: розмір — 4/4 з акцентом в акомпанементі на другу та четверту долю.

Нip-hop

Хіп-хоп виник у 70-ті роки в Нью-Йорку, сформувався з фанку. Для нього характерний акцентований ритм з елементами речитативу поверх ритмічної лінії ударних інструментів і баса.

Часто співакам-початківцям складно виконувати твори незалежно від стилю. Та кожен може опанувати спів на високих нотах і збільшити діапазон свого голосу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: