Музичне мистецтво, Поради        21 Січня 2019        1175      

П’ять помилок в роботі над піснею

Під час роботи над музичним твором співаки-початківці часто припускаються серйозних помилок. Про п’ять найпоширеніших із них — далі у статті.

1. Ритмічна неточність

Неточні вступ і завершення музичної фрази, «затягування» музичної лінії поза темпом, неточний ритмічний малюнок вокальної лінії — це прояви неритмічності виконавця. Найчастіше такі проблеми виникають унаслідок відсутності музичної підготовки у співака-початківця.

Уникнути цього допоможуть спеціальні вправи для розвитку відчуття ритму. Наприклад, прослуховування та відтворення різних ритмічних малюнків.

2. Неточність вокальної лінії

Чистота інтонування — один з основних критеріїв оцінки вокальних можливостей співака. Аби досягти точного відтворення мелодії, варто вивчати її в повільному темпі у супроводі інструмента, а також a cappella. Такий метод виконання сприяє відпрацюванню слухової уважності та точності інтонування.

3. Ковзання між нотами

Дуже часто для полегшення виконання співаки-початківці «під’їжджають» до ноти, особливо це стосується високих звуків. Такий прийом має назву glissando і передбачає плавне ковзання від звуку до звуку. Його доцільно використовувати лише знаючи міру, оскільки постійне неточне взяття нот викликає у слухача відчуття недостатньої вокальної підготовки співака.

4. Невиправдана зміна темпів

Зміна темпів є досить поширеною проблемою, яка виникає внаслідок нерозуміння стилю твору. Відхилення від темпу при виконанні того чи іншого твору можливе лише в суворо визначених межах.

5. Відсутність динаміки

Під час виконання вокальних творів співаки-початківці забувають про головну прикрасу їх виконання — динаміку. Яскрава динамічна палітра додасть вашому виконанню змістового навантаження та допоможе краще розкрити ваші вокально-технічні навички.

Бажаємо творчих успіхів!

Нагадуємо, що невдовзі на вас чекає обласний фестиваль дитячої творчості «Art-mix». Зверніть увагу на особливості цьогорічного відбору в номінації «Вокальне мистецтво».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: