Під час роботи над музичним твором співаки-початківці часто припускаються серйозних помилок. Про п’ять найпоширеніших із них — далі у статті.
1. Ритмічна неточність
Неточні вступ і завершення музичної фрази, «затягування» музичної лінії поза темпом, неточний ритмічний малюнок вокальної лінії — це прояви неритмічності виконавця. Найчастіше такі проблеми виникають унаслідок відсутності музичної підготовки у співака-початківця.
Уникнути цього допоможуть спеціальні вправи для розвитку відчуття ритму. Наприклад, прослуховування та відтворення різних ритмічних малюнків.
2. Неточність вокальної лінії
Чистота інтонування — один з основних критеріїв оцінки вокальних можливостей співака. Аби досягти точного відтворення мелодії, варто вивчати її в повільному темпі у супроводі інструмента, а також a cappella. Такий метод виконання сприяє відпрацюванню слухової уважності та точності інтонування.
3. Ковзання між нотами
Дуже часто для полегшення виконання співаки-початківці «під’їжджають» до ноти, особливо це стосується високих звуків. Такий прийом має назву glissando і передбачає плавне ковзання від звуку до звуку. Його доцільно використовувати лише знаючи міру, оскільки постійне неточне взяття нот викликає у слухача відчуття недостатньої вокальної підготовки співака.
4. Невиправдана зміна темпів
Зміна темпів є досить поширеною проблемою, яка виникає внаслідок нерозуміння стилю твору. Відхилення від темпу при виконанні того чи іншого твору можливе лише в суворо визначених межах.
5. Відсутність динаміки
Під час виконання вокальних творів співаки-початківці забувають про головну прикрасу їх виконання — динаміку. Яскрава динамічна палітра додасть вашому виконанню змістового навантаження та допоможе краще розкрити ваші вокально-технічні навички.
Бажаємо творчих успіхів!
Нагадуємо, що невдовзі на вас чекає обласний фестиваль дитячої творчості «Art-mix». Зверніть увагу на особливості цьогорічного відбору в номінації «Вокальне мистецтво».