Музичне мистецтво, Поради        17 Січня 2019        955      

Що потрібно знати сучасному фахівцю вокально-хорового жанру

Висококваліфікований спеціаліст повинен володіти знаннями, що активізують його культурно-освітню діяльність. Про основні потрібні сучасному фахівцю вокально-хорового жанру знання — далі у статті.

1. Знання в галузі музично-хорового мистецтва

Керівник колективу має бути добре обізнаним, перш за все, у галузі музично-хорового мистецтва. Але не буде зайвою ерудованість у різноманітних інших сферах: педагогіка, психологія, етика, естетика, право, діловодство тощо. Сучасний спеціаліст повинен мати не тільки теоретичну й технічну базу, але й здатність до творчої самореалізації.

2. Володіння одним із музичних інструментів

Жодна фонограма в репетиційній роботі з колективом не замінить музичний інструмент. Розспівки, вокальні вправи, вивчення партій, рухів, застосування багатої палітри художніх засобів у творах неможливо відобразити за допомогою фонограми.

3. Знання з народознавства

Сьогодні треба розумітися на обрядах, звичаях, традиціях; знати їх значення та різницю між ними. Під час підготовки до заходів, зокрема формування репертуару, необхідно чітко розрізняти класифікацію пісень та обрядів. Потрібно володіти знаннями про український костюм і його застосування, а також про державні свята та використання державної та народної української символіки.

4. Знання чинного законодавства

Сучасний фахівець, що працює в закладі культури, повинен знати чинне законодавство: постанови, накази та положення Міністерства культури щодо діяльності установи культури;  свої права та обов’язки; розумітися в нормативних документах щодо роботи аматорських творчих колективів, а саме:

  • кількість штатних одиниць, що виділяється на колектив за видами мистецтва народної творчості;
  • кількісний склад учасників у кожному колективі;
  • оплата праці керівників колективів і студій, акомпаніаторів, концертмейстерів (за посадовими окладами, за погодинними ставками, за сумісництвом, за основним місцем роботи тощо);
  • джерела фінансування колективу, закладу культури (державний та місцевий бюджет, спецкошти, позабюджетний, державно-приватне фінансування);
  • складення кошторису на заходи та розвиток аматорського колективу.

5. Знання з діловодства

Сучасному фахівцю не завадить вміння працювати з документацією:

  • написання плану навчально-творчої та виховної роботи аматорського колективу (організаційна робота, навчально-творча, репетиційна робота, концертна діяльність та участь колективу в культурно-масових заходах);
  • ведення обліку роботи та звітності;
  • оформлення журналу обліку роботи як керівником закладу культури, так і керівником аматорського колективу.

6. Оформлення документації

Кожному стане в пригоді вміння гарно писати та правильно оформлювати різноманітні статті та документи: накази, інформаційні листи, доповідні та службові записки, офіційні листи-запрошення, заявки, прес-релізи, проекти, сценарні плани, власне сценарії, концертні програми, статті в ЗМІ тощо. У роботі корисними будуть навички написання текстів подяк, грамот, дипломів, вітальних адрес; розробки проектів і положень культурно-масових заходів, пропозицій для районних і міських адміністрацій, спрямованих на подальший розвиток жанру чи власне колективу.

7. Знання сучасних технологій

Комп’ютер, мережа Інтернет наразі є невіддільною частиною нашого життя. Тож причетним до вокально-хорового жанру необхідні знання сучасних комп’ютерних технологій в музичному мистецтві: вивчення програм Sibelius та Finale для написання, доповнення, корегування та набору нотного матеріалу. Потрібно мати уяву про технічні засоби: звукова та світлова апаратура, відео, аудіотехніка, робота з мікрофонами тощо.

 Продемонструвати засвоєне буде змога на обласному фестивалі дитячої творчості «Artmix». Тож зверніть увагу на особливості цьогорічного відбору в номінації «Вокальне мистецтво».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: