Українська обрядова пісня «Щедрик» понад століття є символом різдвяних свят. Микола Леонтович присвятив її створенню 15 років, а ви лише за 10 хвилин почуєте історичні записи й блискучі переспіви «Щедрика» у різних стилях.

1. Перший запис «Щедрика»
Уперше виконання українського «Щедрика» відбулося 1922 року в концертному залі «Carnegie Hall» у Нью-Йорку українською хоровою капелою Олександра Кошиця. Шалена популярність після презентації твору збереглася до наших днів. Найстаріший запис виконання «Щедрика» можна прослухати й нині.
2. Трансформація «Щедрика» у «Гімн дзвоників»
Завдяки композитору з українським корінням Пітеру Вільговському у 1936 році «Щедрик» отримав нове життя. Він написав англомовний текст під назвою «Carol of the bells» чи «Гімн дзвоників», у якому не було нічого спільного з українським, а мелодію залишив незмінною. З новим змістом українська щедрівка перетворилася на американську колядку. Саме в такому звучанні пісня завоювала серця мільйонів прихильників.
3. Щедрівка у звучанні 12 віолончелей
Американський віолончеліст Стівен Нельсон аранжував мелодію української щедрівки для 12 віолончелей. У такому варіанті твір набув сучасного інструментального звучання.
4. Сучасне бачення української обрядової пісні
Що ж стосується вокального виконання «Carol of the bells», найпопулярнішим є переспів американської групи «Pentatonix».
5. Щедрівка в стилі рок
Поціновувачі українського «Щедрика» можуть відкрити для себе його нове звучання в стилі рок-металу у виконанні Джонатана Янга.
6. Навіть труби співають щедрівки
З водопровідних труб американський підліток Кент Дженкінс зробив музичний інструмент і виконав на ньому мелодію «Щедрика».
7. Музика в спорті
Баскетболісти Національної баскетбольної асоціації долучилися до створення оригінальних переспівів улюбленого «Щедрика».