Музичне мистецтво, Поради        03 Квітня 2019        4671      

П’ять вправ для збільшення діапазону голосу

Однією з характеристик співочого голосу є його діапазон. Тож пропонуємо вам п’ять вправ для збільшення вокальних можливостей.

Джерело: politeka.net

Трохи погарчіть

Розігрійте голосовий апарат за допомогою розспівок, після чого переходьте до роботи над діапазоном. У цьому вам допоможуть арпеджіо в межах октави й квінта через октаву, які потрібно виконувати на звук «р».

Вокальні вправи на глісандо

Спів октави з використанням прийому глісандо й поступовим рухом вгору допоможе вам збільшити діапазон. Глісандо плавно переключає зв’язки в різні режими роботи. Зверніть увагу, що під час виконання цієї вправи голос повинен рухатися плавно, ніби ковзаючи.

Імітація звуків

  1. «Крик віслюка»: промовте звуки «І-а-і-а» — інтонація різко падає зверху вниз.
  2. «Крик у лісі»: промовте сполучення голосних «Ау-ау-ау» — інтонація плавно переходить знизу вверх.
  3. «Літак»: необхідно відтворити звук літака, що злітає. На голосну «у» рухайтеся всім діапазоном вашого голосу від найнижчої ноти, плавно переходячи до максимально високої. Для ускладнення вправи можна використовувати рух знизу вверх, і, не перериваючи, повертатися зверху вниз, утворюючи єдину лінію руху.

Вправа «Фарбуємо вікна»

Уявіть, що ви фарбуєте вікна. Рухаючи рукою вільно та м’яко за вертикаллю, промовляйте: «вгору, вниз, вгору, вниз…». Спочатку амплітуда рухів невелика, тільки кистю руки. Поступово амплітуда голосу збільшуються і він піднімається вище на слова «вгору» та нижче — на «вниз». Поступове підвищення й пониження інтонації голосу — важлива умова виконання цієї вправи.

Вправа «Рухаємося сходами»

Уявіть, що ви піднімаєтеся сходами, рахуючи їх і проговорюючи: «один, два, три…». З кожним разом інтонація підвищується. Від грудного регістру поступово рухайтеся до головного. Згодом, завдяки тренуванням, ви зможете підніматися високо і спускатися достатньо низько. Виконуючи цю вправу, допомагайте собі рукою, показуючи поступовий рух. Стежте за тим, щоб м’язи горла не були напружені під час руху вгору і звук був близьким при русі вниз.

Наші поради допоможуть вам у підготовці до відбіркових турів обласного фестивалю дитячої творчості«Art-mix 2019».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: