Поради, Хореографічне мистецтво        27 Серпня 2019        1096      

Стилі сучасного танцю: krump

Коли виник krump, його основоположники; ієрархія стилю та фундаментальні рухи.

Що таке krump

Krump (Old School) — це скорочена назва одного з молодих американських вуличних танців. Її розшифровують як Kingdom Radically Uplifted Mighty Praise (Імперія Абсолютної Сили Духовної Похвали).

Krump — це досить різкий, агресивний та енергійний танець. Також він дуже різноманітний, тому що виконавці можуть використовувати будь-які стилі. Головне, щоб krump відповідав характеру та світовідчуттям танцівника.

Цей напрям є своєрідною альтернативою вуличному насильству, поширеному в Америці в кінці XX століття.

Історія виникнення

Як окремий стиль krump сформувався на початку 2000-х років. Зародився у Лос-Анджелесі. Походить зі стилю сlowning, але відрізняється від нього більш агресивною і драматичною манерою.

У становленні цього стилю чималу роль відіграв Томас Джонсон. Він же відомий як Клоун Томмі (Clown Tommy) — творець clawning-стилю, клоунського танцю. Вважають, що основоположниками танцю krump є Цезар Вілліс, він же Tight Eyez (хрещений батько стилю); Жо’Артіс Mijo Ратті.

Ієрархія

Krump — це характерна специфічна структура, у якій танцівники об’єднуються в групи, відомі під назвою «сім’ї» («families»). Кожна з сімей утворена навколо головного танцюриста Big Homie, який є танцювальним інструктором і духовним учителем для інших. Внутрішня структура сім’ї має свою ієрархію.

Досвідчені крампери вчать новачків і дозволяють їм виступати від свого імені в танцювальних битвах. Наприклад, Lil’Homies часто отримують ім’я їх Big Homie. Lil’Homies, що виступають під патронажем Tight Eyez, включають jr. Eyez, Lil Eyez, Soulja Eyez, ALIK Young Eyez.

Узагалі в krump є такі титули: jr (junior), lil, young, boy, kid, baby, child, tiny, infant, twin, prince, Souljah, General.

Види

Сьогодні krump поділяють на три види.

  1. Clowning — початкова стадія.
  2. Old School of Krump — стійка закріплена стадія.
  3. New Style of Krump — нова видозмінена стадія.

Фундаментальні рухи

Stomp (стомп)  — перший крок на шляху успішного освоєння танцю krump. Для правильного виконання руху потрібно бути сильною і жорсткою людиною. Рух необхідний, щоб відчути свої ноги й танцювальний майданчик.

Chest pop — рух, при якому грудну клітку рухають у різних напрямках. Виконавець повинен встигнути «влитися» у ритм; спіймати хвилю, знати, куди направляє рух і звідки цей рух «іде». Зазвичай, цей процес порівнюють із потужним вибухом.

Arm swing — це рух, направлений проти суперника. Спочатку танцівник уявним кулаком б’є верхню частину тіла, потім — нижню. Це сприяє демонстрації сили та влади; допомагає заслужити повагу.

Krump-up — початок танцю. Цей рух порівнюють із роботою машини: «Коли ти заводиш свою машину, то вставляєш ключ у замок запалювання, повертаєш його, і твоя машина готова їхати».

Tricks (трюки) — основа, яку використовує кожен танцюрист у зв’язці рухів. Головне в цій техніці — відпрацювати рухи до автоматизму. Трюки спрямовані на те, щоб захопити глядачів майстерністю виконання.

Power moves можна порівняти з крапкою в реченні, що дає зрозуміти, що зараз варто зупинитися і «замовчати».

Kill-offs — рух, який виконують в абсолютному кінці танцю і який спонукає людей переглядати подібні виступи (змагання) ще.

Локінг — терен імпровізації чи тривіальний стиль? Хто такий Дон Кемпбелл і яку роль він відіграє у мистецтві танцю?Про це і не тільки також читайте у нас.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: