Нематеріальна культурна спадщина        07 Грудня 2016        2539      

5 найцікавіших фактів про петриківський розпис

Дивовижна краса петриківського розпису полонила серця мільйонів поціновувачів прекрасного і на весь світ прославила народних майстрів. Ми підібрали для вас найцікавіші факти про це дивовижне українське мистецтво.

1. Світове надбання

У 2013 році Петриківський розпис було внесено до списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО. Такий статус він отримав першим з Реєстру НКС України.

2. Символ Євробачення

Петриківку пропонували зробити логотипом Євробачення 2017 року, але вона не завоювала симпатію в креативних агентствах, які беруть участь в тендері.

3. Світовий рекорд

Петриківка потрапила до Книги рекордів Гіннесу. Розпис розміром більше, ніж 130 метрів нанесений на огорожу бази спецбатальйону «АЗОВ».

4. Оберіг

З давніх-давен петриківським розписом прикрашали одяг, посуд, музичні інструменти та стіни домівок. Вважалось, що він є оберегом і захистом від пристріту.

5. Петриківська чепурушка

Людмила Бушинська, модельєр з України, надихнувшись яскравою палітрою петриківки створила серію одягу «Петриківська чепурушка». І не звичайну, а рівня haute couture: різноманіття сорочок, спідниць, суконь, які поєднали в собі типові риси народного вбрання та тенденції сучасної моди.

Якщо ви небайдужі до нематеріальної культурної спадщини Миколаївщини, долучайтесь до спільноти у Facebook.

Також почитайте про наші осінні досягнення.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: