Акція «Від громади до громади», Новини        29 Березня 2019        783      

Акція «Від громади до громади»: Воскресенська ОТГ

На Миколаївщині триває культурно-мистецька акція «Від громади до громади», ініційована МОЦНТ та КОР. 29 березня робоча група проекту ознайомилась із потенціалом Воскресенської ОТГ.

Знайомство розпочалося із Воскресенського будинку культури. Голова Воскресенської селищної ради Олександр Шаповалов і начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Ганна Черновол розповіли про стан культури в громаді сьогодні: наявні проблеми, шляхи їх успішного вирішення, способи й засоби для відродження культурних закладів тощо. Зокрема зазначили, що наразі активно розбудовують, відновлюють Воскресенський будинок культури, а також розробили проект «Капітальний ремонт великої глядацької зали». У перспективі — капітальний ремонт системи опалення.

Олександр Шаповалов поділився планами на майбутнє — розвиток зеленого туризму. Він вважає, що в громаді є всі умови для цього і незабаром Воскресенська ОТГ славитиметься саме туризмом. До того ж, зелений туризм сприяє відродженню, збереженню і розвитку місцевих народних звичаїв і традицій.

Ознайомившись із штатом будинку культури, представники МОЦНТ дізналися, що на базі закладу працюють п’ять різножанрових колективів: із театрального, вокального та хореографічного мистецтв. Побачили виставку майстринь декоративно-прикладного мистецтва та відвідали краєзнавчий міні-музей.

Переїхавши до Пересадівського СБК, перш за все, переглянули виставку народних умільців із декоративного живопису й вишивки. З аматорськими колективами фахівці МОЦНТ ознайомилися під час концерту. Свою творчість представили 10 колективів різних жанрів.

Саме в Пересадівському СБК до творчої групи проекту приєдналася депутат Миколаївської обласної ради Надія Іванова. Вона подякувала Центру за підтримку аматорів області і продовження культурної акції «Від громади до громади». «Цей проект не лише об’єднує громади, а й є поштовхом для їх подальшого розвитку у сфері культури», — сказала Надія Іванова.

Директор СБК Наталя Дяченко-Роставецька висловила свої думки щодо реформи децентралізації: «Децентралізація — це шанс утілити свої ідеї щодо розвитку культури». А також наголосила, що сьогодні вони звертають особливу увагу на підвищення кваліфікації працівників.

Протягом візиту сплановано подальшу співпрацю громади і Центру, зокрема участь аматорів в обласних конкурсах, фестивалях, семінарах, творчих лабораторіях тощо. Методисти Центру надали рекомендації, як покращити рівень роботи і виконавської майстерності колективів. Порадили доопрацювати, звернути увагу на правильне оформлення документації та розробку плану роботи культурних заходів в ОТГ.

Підбиваючи підсумки, директор МОЦНТ та КОР, заслужена артистка України Наталія Баштова насамперед подякувала за теплу зустріч і вручила працівникам і творчим колективам закладів культури Воскресенської ОТГ подяку за збереження і розвиток національної культури та активну участь у культурно-мистецькій акції «Від громади до громади». Наголосила, що в ОТГ активно розвиваються всі жанри мистецтва, аматори громади є постійними учасниками обласних конкурсів, фестивалів, свят народної творчості й інших заходів МОЦНТ та КОР.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: