Акція «Від громади до громади», Новини        04 Квітня 2018        595      

Акція «Від громади до громади»: Прибужанівська ОТГ

На Миколаївщині триває культурна акція «Від громади до громади», ініційована обласним центром народної творчості. Цього разу робоча група проекту знайомилася з потенціалом Прибужанівської об’єднаної громади Вознесенського району. Творчі здобутки яких населених пунктів увібрало нове територіальне утворення, які фахівці очолюють роботу сфери культури однієї з найперспективніших туристичних зон Миколаївщини? Про це та багато чого іншого — далі в статті.

Про громаду

У результаті процесу з децентралізації у 2016 році на Вознесенщині відбулося добровільне об’єднання сільських рад в одну велику територіальну громаду, у яку увійшли 5 сільских рад, до якої належать 20 населених пунктів. На території сільської ради діють і успішно розвивають творчий потенціал населення Прибужанівський, Новосілківський, Тімірязєвський, Дмитрівський будинки культури та Мартинівський центр дозвілля молоді. При сільських будинках культури діють:

  • читці та вокальні солісти Тімірязєвського СБК;
  • вокальний ансамбль «Зорі над Бугом» Прибужанівського СБК;
  • ансамбль баянистів Прибужанівського СБК;
  • народний вокальний ансамбль «Вербиченька» Прибужанівської ОТГ.

У кожному із закладів культури клубного типу працюють одна чи дві особи, які забезпечують культурно-освітню діяльність населення.

Що зробили

Заступник голови Прибужанівської сільської ради Мирослава Зайва розповіла, що за час існування громади в рамках проекту «Добре» в кожен будинок культури придбали акустичну апаратуру, екран, проектор, настільні та спортивні ігри, ноутбук.

Голова Прибужанівської ОТГ Олександр Тараненко зазначив, що в цьому році планується реалізація проектів з проведення опалення в будинках культури та ремонту дахів.

Також у перспективних планах громади першочерговим завданням є створення комфортних умов для проведення дозвілля людей різного віку в центрах культури: теплих, затишних та осучаснених.

Культурне багатство

Клубні заклади Прибужанівської ОТГ мають велику вагу в залученні найширших верств населення до надбань традиційної культури та мистецького аматорства. Вони є основними осередками, які, спрямовуючи свою роботу на збереження й розвиток традиційного народного мистецтва, задоволення культурних, естетичних потреб населення шляхом залучення до участі в культурно-дозвіллєвій та культурно-освітній роботі, пропонують культурні послуги в різних селах громади та в районному центрі.

Колективи художньої самодіяльності громади — це та перлина, яка сьогодні вже є найголовнішою прикрасою громади. У цьому  робоча група проекту «Від громади до громади» пересвідчилася під час концертної програми, підготовленої колективами Прибужанівської ОТГ. Вокальний ансамбль «Зорі над Бугом» заспівали українську народну пісню «Стояла в лісі береза» в прекрасній манері хорового співу. До глибини душі кожного присутнього зміг доторкнутись 15-річний Євген Баймайстрюк, який так зворушливо читав «Благословен будь поступ!». Здивував учасників заходу своєю яскравою та запальною грою ансамбль баяністів. Привернули увагу комісії вокальні таланти ансамблю «Вербиченька» своїми жартівливими народними піснями. Закінчився концерт незабутніми виступами вокалістів Ольги Вокалюк та Тимофія Полащанюка, які підготували для гостей свої улюблені пісні.

На завершення зустрічі члени робочої групи проекту «Від громади до громади» поспілкувалися з керівниками творчих колективів Прибужанівської ОТГ. Начальник управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОДА Михайло Димитров закликав керівників громади не бути байдужими до своїх односельчан та запропонував допомогу в розвитку культури в Прибужанівській громаді. Директор Миколаївського обласного центру народної творчості, заслужена артистка України Наталія Баштова подякувала громаді за теплий прийом та бажання співпрацювати для успішного осучаснення сфери.

Минулого тижня робоча група проекту «Від громади до громади» знайомилася з потенціалом Олександрівської об’єднаної громади Вознесенського району.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: