Новини        27 Лютого 2017        1366      

Цікавинки про фелтінг від Лариси Кришталь

27 лютого в Миколаївському обласному краєзнавчому музеї в рамках персональної виставки «Палітра тепла» відбулася презентація майстер-класу з фелтінгу від майстрині обласного народного творчого об’єднання «Прибужжя» Лариси Кришталь.  Секрети майстерності з виготовлення декоративних прикрас із вовни опановували відвідувачі курсів Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Наскільки давнім є цей вид мистецтва, у який спосіб техніка використовується сьогодні — відповіді на ці та інші питання шукайте в нашій статті.

З історії валяння

Валяння або фелтінг (від англ. felt — повсть, збивати повсть) — один із популярних серед сучасних майстрів напрямів рукоділля.

Щодо виникнення цієї техніки є багато версій. Деякі легенди припускають, що перший валяний килим з’явився ще на Ноєвому ковчезі, а археологічні знахідки вказують на часи степових кочівників Євразії, скотарів гірських просторів Тибету, Алтаю тощо.

Орієнтовно здатність валяти вовну люди виявили 8000 років тому. У процесі використовували ретельно оброблені залишки шерсті тварин. Після одомашнення худоби застосовували вовну, яка залишалася після підстригання.

Техніка валяння та його види

Валяння (валка) — виготовлення вовняних виробів та їх ущільнення способом зчеплення й переплетення між собою волокон вовни. 

— Вікіпедія

Це особлива техніка рукоділля, у якій із натуральної вовни народжується безліч різноманітних речей, здатних прикрасити будь-який інтер’єр, зробити неповторний подарунок для коханих і друзів. Вовняні речі м’які й по-домашньому затишні.

Сучасні майстрині активно використовують два способи валяння шерсті: мокре й сухе.

Сухе валяння (фільцювання) передбачає багаторазове протикання вовни спеціальною голкою до стану звалювання. Під час цього процесу волокна рвуться і зчіплюються між собою, утворюють щільний і однорідний матеріал.

Цей вид валяння застосовується для створення об’ємних виробів-іграшок, біжутерії та об’ємних аксесуарів для оздоблення одягу.

Робота майстрині НТО «Прибужжя» І. Данченко «Лілея»

Мокре валяння здійснюється з використанням мильної рідини. Розчин розподіляється по вовні, і за допомогою тертя створюється однорідне полотно. Цей вид валяння підходить для виготовлення панно, картин, одягу, полотен та інших плоских виробів.

Робота майстрині НТО «Прибужжя» Л. Кришталь «Дзвоники»

Натуральна вовна — благодатний матеріал для творчості: поєднанням гнучких ліній, контрастних плям та оригінальних оздоблень автор розкриває свій внутрішній світ. Так народжуються нові виставкові вироби талановитих аматорів — мисткинь обласного народного творчого об’єднання «Прибужжя» Інни Данченко, Ксенії Культенко, Ірини Солнцевої, Лариси Кришталь. Майстрині осучаснюють традиційну техніку, а також залюбки діляться секретами майстерності з поціновувачами рукоділля.

До речі, персональна виставка робіт майстрині НТО «Прибужжя» Лариси Кришталь «Палітра тепла» триватиме до 10 березня 2017 року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

  Позначки:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: