Новини        26 Червня 2020        954      

До 25-річчя «Від Гіпаніса до Борисфена»: від виникнення до сьогодення

Цьогоріч фестиваль святкує 25-річчя від дня створення. Тож ми вирішили ознайомити вас із його історією та розповісти, що чекає на учасників нині.

Виникнення фестивалю

Миколаївський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи заснував Усеукраїнський фестиваль театрального мистецтва «Від Гіпаніса до Борисфена» у 1995 році. Навіщо? Щоб розвивати й популяризувати театр в Україні, сприяти творчій самореалізації акторів і режисерів аматорських колективів, їх обміну досвідом й удосконаленню виконавської майстерності. Назва фестивалю походить від давньогрецьких назв річок: Гіпаніс — Південний Буг, Борисфен — Дніпро.

Учасники та вистави

Щороку в червні — липні «Від Гіпаніса до Борисфена» збирає разом в Очакові на Миколаївщині найкращі аматорські театри з різних куточків країни. Фестивальні дні завжди насичені конкурсними й позаконкурсними виставами від дитячих, молодіжних і дорослих колективів; студентських, експериментальних і незалежних театрів.

Палітра вистав різноманітна. Це постановки за творами українських і закордонних класиків, сучасних драматургів і навіть авторські роботи. На сцені вирують комедії, трагедії, власне драми, драми-феєрії, мюзикли, пластичні вистави, естрадні шоу та багато іншого.

Нагороди

Тут ніколи немає переможених, адже кожен учасник отримує заслужений диплом Міністерства культури України та Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації, а також подарунки й сувеніри від організаторів.

Часто члени журі й оргкомітет заходу нагороджують найяскравіші колективи та керівників спеціальними відзнаками: «Краще режисерське рішення вистави», «Краща жіноча роль», «Краща чоловіча роль», «Краще втілення літературного твору», «Краще втілення комедійного жанру», «Оригінальне режисерське вирішення вистави», «Яскравість сценічної форми» тощо.

Навчання й розваги

Щоразу провідні фахівці-театрали України проводять для учасників творчі лабораторії, тренінги й майстер-класи. Навчають сценічної мови, бою, пластики, режисури, майстерності актора, інноваційних форм роботи. Важливо, що після навчання кожен отримує сертифікат усеукраїнського рівня про підвищення кваліфікації.

Та не лише театр і професійний розвиток чекають на учасників! Усі охочі можуть відпочити на узбережжі Чорного моря, драйвових творчих вечірках; відвідати визначні місця Миколаївщини, познайомитися з однодумцями, обмінятися досвідом і додати до свого арсеналу нових друзів.

Відгуки учасників

За 24 роки у фестивалі взяли участь понад 18 000 аматорів. Багато хто поділився враженнями та отриманими емоціями. Саме це надихає нас творити й надалі розвивати «Від Гіпаніса до Борисфена».

А реєстрація на цьогорічний фестиваль ще триває. Тож не гайте час, відсвяткуйте ювілей разом із нами та наважтеся доповнити список переможців.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: