Нематеріальна культурна спадщина        23 Листопада 2016        436      

Досліджуємо культуру болгар — 2017 рік

Миколаївський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої уже розпочав та планує протягом 2017 року дослідити та вивчити нематеріальну культуру болгарських переселенців Тернівки (м. Миколаїв). Більше як два сторіччя населення Тернівки зберігає свої етнічні звичаї та традиції, обряди та ритуали в повсякденному житті та побуті, господарюванні та відзначенні свят.

Предметом дослідження саме в 2017 році стануть зміст і форми традиційних свят, звичаїв і обрядів переселенців, їх еволюційні зміни під впливом різних політичних та економічних періодів нашої країни.

Ми ставимо за мету:

  • детально  дослідити словесний (вірші, перекази, прислів’я, приказки, оповідання та вплив на них з боку української усної народної творчості), пісенний та танцювальний фольклор, музикування, святкові дії та ритуали, обрядову їжу та предмети, котрі виготовлялися до кожного певного свята і мають сакральне значення та вплив на життя і побут людей, допомагають в господарюванні;
  • дослідити та вивчити діалектологічні особливості мови тернівських болгар (адже вони й досі спілкуються рідною мовою, але із своїм місцевим діалектом);
  • простежити шляхи та механізми впливу української культури, взаємовплив культур двох народів.

Миколаївський обласний центр народної творчості буде тісно співпрацювати в даному напрямку з Миколаївською обласною радою національних товариств, Болгарським культурно-просвітницьким центром «Търновка» та бібліотекою-філією № 16 ЦБС для дорослих м. Миколаєва, а також з кандидатом історичних наук, доцентом кафедри політології Миколаївського національного університету імені В. Сухомлинського Володимиром Гамзою.

Вже пройшли перші зустрічі з зацікавленими сторонами та зі старожилами і молодим населенням селища, на яких були обговорені та намічені стратегічні дії по співпраці, налагоджений контакт з носіями елементів нематеріальної культурної спадщини.

І першим, що було намічено дослідити та досконало вивчити та описати — це особливості святкування Зимового свята Тернівських болгар Сурва, що припадає переддень Нового року за старим стилем на 1 січня, а за новим стилем на 13 січня.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: