Новини        11 Липня 2017        1139      

Квітковий розмай від художників Миколаївщини

У розпалі літня пора. Буяння різнобарв’я природи з квітковими переливами безмежного степу, блакитними стрічками річок та мерехтінням веселкових метеликів — усе це мальовнича Миколаївщина. Неповторна краса рідних краєвидів є тим невмирущим джерелом, яке споконвіку надихає талановитих митців нашої області на створення нових робіт.

Квіткові мотиви — улюблена тематика багатьох майстрів і художників нашого благодатного краю. Завдяки їхній неспинній фантазії на полотнах розкривають свої пелюстки тендітні маки, волошки, іриси, ромашки й лілеї, а також радують красою пишні півонії, мальви, троянди та соняшники.

З давніх часів люди вірили, що кожна рослина має своє магічне значення, тому кожна квітка чи травинка привносить своє чи до дівочого віночка, чи орнаментального оздоблення вишиванок і рушників, чи народних настінних розписів:

  • ромашки — символ ніжності;
  • хризантеми — дружби й радості;
  • лілеї — символізують чистоту й непорочність;
  • фіалки — символ щирості;
  • троянди — любові;
  • волошки — дарують чистоту і вірність;
  • іриси — символізують мудрість і довіру;
  • півонії — скромність;
  • соняшники — символ сонця, добробуту, достатку.

Сьогодні митці використовують знання наших предків не тільки в традиційних видах творчості, але й у сучасних: дизайні інтер’єру та одягу, флористиці, ландшафтному дизайні, сувенірній продукції. Тому і значення рослин-оберегів набувають більш сучасної символіки і трансформуються залежно від застосування, обраного кольору та навіть кількості.

Свою фантазію, ідеї і творчі знахідки аматори також втілюють у живописних картинах, вишивці, розписних панно, вітражі, різьбленні, валянні, ткацтві тощо. Вони вдало поєднують традиційні та сучасні техніки, сміливо використовуючи нові матеріали та авторські прийоми, щоби якомога яскравіше виразити своє захоплення красою нашого краю. Для створення задуманих робіт автори використовують найрізноманітніші натуральні і штучні матеріали: стрічки, пластилін, шкаралупу, нитки, фарби, вовну, шовк, мушлі, скло, дерево, папір, пух, глину тощо.

А коли настануть зимові холоди, усі ми зможемо насолодитися літніми спогадами, переглядаючи експозиції виставок, до яких увійшли дивовижні роботи майстрів Миколаївщини: Олександра Рассолова й Наталії Мазур, Інни Данченко та Ірини Латарії, Алли Бондарєвої й Любові Садовської, Василя Нікітіна, Єлизавети Козирєвої, Тетяни Веремієнко, Галини Кір’якової, Лариси Кришталь, Ольги Малик та інших талановитих аматорів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: