Новини        26 Квітня 2022        231      

Обласна онлайн-виставка народної творчості «Миколаївщина великодня»

Великдень – одне з найурочистіших та найулюбленіших свят в Україні, яке надихає і художників, і майстрів декоративно-ужиткового мистецтва на творчість. З нагоди цього світлого свята Миколаївським обласним центром народної творчості та культурно-освітньої роботи проведено обласну онлайн-виставку народної творчості «Миколаївщина великодня».

Вже вдруге захід проходить дистанційно. Минулого року виставка проводилася у такому форматі внаслідок карантинних обмежень, а цього року – завадили активні бойові дії на території Миколаївщини. Але, не зважаючи на всі перешкоди, майстри нашого краю долучилися до участі в онлайн-виставці. Цьогоріч до виставкової композиції увійшло близько 70 робіт, де поєднуються традиційні та сучасні матеріали та технології. Кожна робота, представлена для онлайн-виставки, неповторна та несе у собі позитивну енергетику, так необхідну у ці важкі часи.

Крім традиційної писанки воском можна побачити різні способи декорування великодніх яєць. Це і художній розпис-мальованка дерев’яних заготовок та пап’є-маше, здебільшого в петриківському стилі, декорування джутом, стрічками, намистинами та бісером, тканиною та іншими матеріалами, плетіння з паперової лози, талаша (кукурудзяного листя), соломи та іншого, вишиті рушники та картини, модульне оригамі, ліплення з глини та солоного тіста. Більшість митців створюють великі складні великодні композиції. Часто використовують мотиви пасхального кошика або гніздечка. Також використовується державна символіка та традиційні народні візерунки, автентичні ляльки мотанки межують з сучасними інтерпретаціями.

Дякуємо майстрам та громадам Миколаївщини, які долучилися до онлайн-виставки. Усі майстри народної творчості будуть відзначені дипломами Миколаївського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: