Новини        02 Березня 2021        755      

Обласні онлайн-семінари: лютий

У лютому фахівці МОЦНТ та КОР провели шість онлайн-семінарів, спрямованих на підвищення кваліфікації працівників закладів культури клубного типу Миколаївщини й надали рекомендації щодо роботи під час карантину.

Театральне мистецтво

3 лютого відбувся онлайн-семінар для учасників обласного багатожанрового огляду «Різдвяне диво» (номінація «Театральне мистецтво»).

Провідний методист із театрального жанру Миколаївського обласного центру народної творчості, заслужений працівник культури України Тетяна Скубченко зробила аналітичний огляд виступів театральних колективів в обласному огляді «Різдвяне диво» щодо відтворення новорічно-різдвяних обрядових дійств.

Провідний методист із вокально-хорового мистецтва Миколаївського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, заслужений працівник культури України Галина Стрелецька звернула увагу на основні помилки, які допускають колективи під час віншування в театралізованому дійстві.

Наприкінці семінару учасникам, яких було понад 70, надали методичні рекомендації щодо участі в конкурсних культурно-мистецьких заходах поточного року.

Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво

9 лютого Наталія Баштова — директор МОЦНТ та КОР, заслужена артистка України та Валентина Кривцова — керівник обласного народного творчого об’єднання «Прибужжя», заслужений працівник культури України провели обласний онлайн-семінар для керівників студій образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва клубних закладів.

Під час семінару учасники обговорили інноваційні форми роботи в період карантину, приділили увагу питанню участі майстрів-аматорів в обласному огляді «Різдвяне диво» та конкурсі «Материнська пісня», а також надали організаційно-підготовчі рекомендації для керівників студій образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва щодо участі в обласному фестивалі дитячої творчості «Art-mix».

У підсумку всі переконалися в ефективності онлайн-семінарів у період карантину, під час яких керівники студій образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва клубних закладів мають можливість отримати корисну методичну допомогу від фахівців центру та поради для покращення рівня роботи в дистанційному режимі.

Хореографічне мистецтво

Для керівників хореографічних колективів провели два онлайн-семінари — 11 та 23 лютого. Обидва були присвячені історії українського костюма.

Лекторами виступили Наталія Баштова та Тетяна Воронцова — провідний методист із хореографічного мистецтва, Ольга Дорошина — викладач вищої категорії хореографічних дисциплін Миколаївського фахового коледжу культури й мистецтв, заслужений працівник культури України.

Під час семінарів доповідачі розповіли про компоненти та художні особливості українського костюма в різних регіонах України, детально зупинившись на історії створення костюмів Поділля та Полісся.

Варто зазначити, що Ольга Дорошина не лише розповіла про традиційне українське вбрання, а і продемонструвала в деталях елементи жіночого та чоловічого одягу минулих часів. Особливу увагу вона звернула на український сценічний костюм, який використовують на Миколаївщині й сьогодні.

Кожен із лекторів дав свої рекомендації та поради щодо створення сучасних стилізованих образів для їхнього використання на практиці у творчих колективах.

Вокальне мистецтво

24 лютого відбувся онлайн-семінар для керівників вокально-хорових колективів клубних закладів на тему «Розвиток та збереження пісенного фольклору на Миколаївщині».

Галина Стрелецька ознайомила слухачів із творчою діяльністю фольклорних колективів, що побутують на Миколаївщині, розповіла про їхню специфіку роботи, спільні та відмінні риси між спорідненими колективами.

На тему «Автентичність у традиційному мистецтві. Ілюстрація зразків автентики» виступила Надія Жадик, голова циклу народно-хорових дисциплін Миколаївського фахового коледжу культури й мистецтв, заслужений працівник культури України.

Світлана Бабуріна, провідний методист із нематеріальної спадщини МОЦНТ та КОР виступила з доповіддю на тему: «Дослідницько-пошукова робота пісенного фольклору на Миколаївщині. Презентація нотних збірок автентичних творів Миколаївщини».

Додатково під час онлайн-семінару використали аудіо та відео фольклорних колективів Миколаївщини: «Троїчанка» Новоодеської міської ради, «Надвечір’я» Казанківської селищної ради, «Джерело» Єланецької селищної ради, «Селяночка» Радсадівської сільської ради, «Калужаночки» Березнегуватської селищної ради, «Барвінок» Палацу творчості учнів м. Миколаїв та народний хор Баштанської міської ради.

Колишні учасники Прибузького народного хору заслужена артистка України Наталія Баштова, Надія Жадик та Галина Стрелецька наживо проілюстрували фрагмент весільного обряду «Весільна неділя в молодої» та українську народну пісню «Чорноморець, матінко» із досвіду роботи колишнього викладача-методиста Миколаївського фахового коледжу культури й мистецтв, заслуженого працівника культури України Анатолія Затуряна. Вони в народній манері відтворили мелізматичні прийоми, що притаманні побутовому співу.

Надія Жадик науково обґрунтувала використання фольклорного матеріалу та впровадження його в сучасні етногурти, у традиційне мистецтво. Як фольклор став мистецтвом та формою показу, що виноситься на сцену, вона продемонструвала на прикладі народного вокального гурту «Зорецвіт» МФККіМ, керівником якого вона є.

Також одним із головних питань семінару було питання про дослідницько-пошукову роботу пісенного фольклору на Миколаївщині. Цей напрям висвітлила Світлана Бабуріна. Вона детально розповіла, як саме досліджується та розшифровується місцевий фольклор і наголосила на необхідності проведення фольклорних експедицій. Крім того, Світлана продемонструвала нотні збірки автентичних творів Миколаївщини.

Загалом на цьому онлайн-семінарі було понад 50 слухачів.

Відеопрезентація конкурсного виступу

25 лютого у центрі відбувся онлайн-семінар для всіх керівників різножанрових колективів області «Відеопрезентація конкурсного виступу».

Тетяна Скубченко зробила аналітичний огляд виступів учасників обласного конкурсу розмовного жанру «Барви надії» та проаналізувала загальні помилки відеоверсій конкурсних виступів.

Наталія Баштова звернула увагу на новий підхід у підготовчій роботі для участі в конкурсних дистанційних заходах й надала слово директору Будинку культури Березнегуватської селищної ради Віталію Довгомелі, тому що відеовиступи його учасників відрізнялись професійністю. 

Віталій Довгомеля розкрив такі теми:

  • Підготовка відео на конкурс: вимоги та поетапність створення відеоверсій конкурсних робіт.
  • Налаштування камери на телефоні, фотоапараті, відеокамері.
  • Робота зі світлом та його характеристики.
  • Обладнання для освітлення, де його взяти та чим замінити.
  • Основні світлові схеми.

Загалом у цьому семінарі взяло участь понад 100 осіб

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: