Новини        17 Березня 2018        631      

Обласний огляд ансамблів народних інструментів «VOLTA» визначив кращих

17 березня у Миколаївському коледжі культури і мистецтв відбувся обласний огляд малих форм ансамблів народних інструментів «VOLTA». 37 виконавців з Арбузинського, Братського, Баштанського, Березнегуватського, Веселинівського, Первомайського, Вітовського, Снігурівського та Новоодеського районів, Благодатненської та Шевченківської об’єднаних територіальних громад, а також міст Миколаїв, Вознесенськ та Очаків взяли участь у справжньому святі музики. Хто найбільше здивував досвідчене журі, а також про інші подробиці заходу — далі у статті.

Вже вдруге Миколаївський обласний центр народної творчості за сприяння управління культури, національностей та релігій Миколаївської обласної державної адміністрації надає можливість виконавцям малих форм і солістам-інструменталістам ансамблів народних інструментів області проявити свої кращі творчі можливості. Цього разу назву огляду увінчав музичний термін «Вольта», що символізує системність світу мистецтва музики. Огляд проводиться з метою збереження і відродження традиційних видів української національної культури, вдосконалення виконавської майстерності ансамблів малих форм та окремих виконавців, збагачення репертуару високохудожніми творами.

Виступи конкурсантів відбувалися за номінаціями:

 • солісти-інструменталісти;
 • виконавці малих музичних форм,

Учасники виборювали право стати кращими у трьох вікових категоріях:

 • дитяча;
 • доросла;
 • мішана.

За умовами заходу конкурсанти демонстрували два різнохарактерні твори народної та сучасної музики українських і зарубіжних композиторів. Варіації на теми українських народних пісень, фрагменти з класичних творів відомих композиторів, вальси, романси та балади чарували неповторними музичними переливами усіх, хто завітав на свято справжнього мистецтва. На сцені огляду вокальні номери лунали від ансамблів троїстих музик. Віртуозну гру для гостей та учасників огляду у якості майстер-класів продемонстрували ансамбль народної музики «Грай, музико» Миколаївського коледжу культури і мистецтв, керівник Лариса Васкан, а також ансамбль бандуристів Миколаївського коледжу культури і мистецтв та Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв, керівник Марина Добровольська.

Виступи учасників оцінювали провідні фахівці Миколаївщини на чолі з викладачем-методистом, керівником народного оркестру народних інструментів «Південна рапсодія» МККіМ, кавалером ордену княгині Ольги ІІІ ступеня Ольгою Комінарець.

За рішенням журі кращими стали:

Гран-прі

Номінація «Солісти»

Дитяча вікова категорія

 • Дмитро Мартинов – Миколаївська дитяча школа мистецтв №2;

Номінація «Ансамблі»

Доросла вікова категорія

 • Інструментальний дует Первомайського районного будинку культури;
 • Народний оркестр народних інструментів Вознесенського міського будинку культури;

І місце

Номінація «Солісти»

Доросла вікова категорія

 • Віктор Чудновець — Братський районний будинок культури;
 • Костянтин Ферару — Матвіївський будинок культури Миколаївської міської ради;

Дитяча вікова категорія

 • Анастасія Зазвірська — Миколаївська дитяча школа мистецтв №2;
 • Антонюк Максим — Воєводський сільський будинок культури Благодатненської об’єднаної територіальної громади Арбузинського району;
 • Роман Довганюк — Вознесенський міський будинок культури;

Номінація «Ансамблі»

Доросла вікова категорія

 • Ансамбль народних інструментів «Сувенір» — Баштанський районний будинок культури;
 • Інструментальне тріо Братської дитячої школи мистецтв;
 • Ансамбль народних інструментів будинку культури Веселинівської селищної ради Веселинівської об’єднаної територіальної громади;
 • Інструментальний ансамбль «Вернісаж» Матвіївського будинку культури Миколаївської міської ради;

Дитяча вікова категорія

 • Ансамбль народних інструментів «Дударики» — Воєводський сільський будинок культури Благодатненської об’єднаної територіальної громади Арбузинського району.

Вітаючи учасників заходу, директор  обласного центру народної творчості, заслужена артистка України Наталія Баштова подякувала аматорам Миколаївщини за любов до музики, за активність і бажання підкорювати нові обрії. А член журі, керівник ансамблю народних інструментів «Узоры» Миколаївської обласної філармонії, заслужений артист України Іван Обревко підкреслив, що справжні самородки проявляють свої таланти саме на таких заходах. Фахівець окремо відмітив віртуозні виступи Дмитра Мартинова, учня Миколаївської дитячої школи мистецтв № 2, а також народного оркестру народних інструментів Вознесенського міського будинку культури, керівник Юрій Удот. Також маестро запросив керівників аматорських інструментальних колективів області на семінар, організований МОЦНТ та КОР, який відбудеться незабаром.

Усі учасники заходу повезли додому дипломи управління культури, національностей та релігій обласної державної адміністрації та пам’ятні подарунки від Миколаївського обласного центру народної творчості.

Свято музики вдалося на славу! Вітаємо переможців і бажаємо творчої наснаги надалі!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: