Новини        14 Листопада 2018        755      

Підсумки обласного семінару для керівників дитячих вокальних колективів і студій

14 листопада в Миколаївській обласній бібліотеці для дітей імені Віктора Лягіна відбувся обласний семінар для керівників дитячих вокальних колективів і студій. У заході взяли участь понад 50 представників вокального мистецтва Миколаївщини. Детальніше про учасників, тематику семінарських занять, надані рекомендації — далі в статті.

На «старті» семінару директор Миколаївського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, заслужена артистка України Наталія Баштова привітала всіх присутніх, подякувала за активність і нагадала про підготовку до фестивалів та конкурсів, які відбудуться у 2019 році. Продовжила семінар директор Дитячої музичної школи №5 Лариса Столярова, яка проаналізувала основні допущені на обласному огляді «Ліга Voice» помилки керівників вокальних ансамблів і надала практичні рекомендації щодо їх вирішення. Особливо цікавим був її майстер-клас із відпрацювання вокально-хорових і технічних навичок на основі української народної пісні «Ой за гаєм, гаєм».

Корисним та ефективним було теоретично-практичне заняття «Музично-естетична складова українського фольклору. Розвиток аутентичної манери співу учасників дитячого фольклорного колективу», проведене керівником «зразкового художнього колективу» фольклорного гурту «Барвінок» Палацу творчості учнів Іриною Квіткою. Вона запропонувала семінаристам вправи в ігровій формі для роботи над розвитком народної манери співу, які кожен зможе використовувати у власній професійній діяльності.

Керівник зразкового вокального ансамблю «Fresh time» Катерина Тихонова провела практичне заняття щодо роботи над підбором репертуару для вокальних колективів. За допомогою відеоприкладів власного вокального ансамблю вона звернула увагу на основні вимоги під час вибору вокальних творів для колективів і запропонувала осучаснювати репертуар для зацікавлення та залучення більшої кількості юних вокалістів.

Під час практичного тренінгу від керівника вокальної студії «Alterego», композитора, автора-виконавиці, учасниці телевізійного талант-шоу «Голос країни 6» Олександри Казакової семінаристи дізналися багато нових вправ для роботи над правильним співом у високій теситурі та для зняття голосових зажимів.

На завершення семінару провідний методист Миколаївського обласного центру народної творчості Вероніка Гаврилюк підбила підсумки обласного фестивалю дитячої творчості «Artmix» та обласного огляду дитячих вокальних ансамблів «Ліга Voice», а також звернула увагу на особливості підготовки та проведення обласного фестивалю дитячої творчості «Art-mix» у 2019 році. Протягом заходу учасники дізналися багато нової пізнавальної інформації, а також отримали від організаторів методичні матеріали, що знадобляться в подальшій роботі.

Зверніть увагу, що семінари, організовані МОЦНТ та КОР, тривають: 28 листопада в Миколаївській філії Київського національного університету культури і мистецтв (вул. Декабристів, 17) відбудеться обласний семінар для керівників інструментальних колективів. Початок о 10:00. Ласкаво просимо!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: