Новини        03 Жовтня 2017        457      

Підсумки обласного семінару для керівників вокально-хорових колективів

2 та 3 жовтня в приміщенні Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв пройшов обласний семінар для керівників вокально-хорових колективів. Про подробиці заходу — далі в статті.

Після літніх канікул це були перші семінарські заняття, організовані Миколаївським обласним центром народної творчості для працівників клубних формувань, що працюють з аматорами у вокально-хоровому жанрі. У заході взяли участь понад 50 семінаристів, серед яких 15 керівників вокально-хорових колективів області з Арбузинського, Баштанського, Березнегуватського, Єланецького, Миколаївського районів та міста Миколаїв.

Розпочалися заняття з аналізу виступів учасників обласного конкурсу хорових колективів імені Миколи Аркаса на основі відеозапису конкурсних номерів. Провідний методист із вокально-хорового жанру Миколаївського обласного центру народної творчості, заслужений працівник культури України Галина Стрелецька зробила акценти на:

  • ролі диригента під час виступу колективу;
  • сценічному костюмі конкурсантів;
  • музичному супроводі;
  • доречності репертуарної палітри віковій категорії учасників колективу тощо.

Важливості розвитку й популяризації вокально-хорового жанру приділив увагу під час свого виступу й заслужений працівник культури України, професор Петро Андрійчук. Голова журі обласного конкурсу хорових колективів імені Миколи Аркаса подякував організаторам і учасникам заходу за гідний рівень свята пісні, а також відмітив конкурсну роботу народного хору Радсадівського сільського будинку культури, який посів перше місце п’єдесталу пошани конкурсу. За професійну роботу з колективом ім’я керівника Алли Савельєвої було внесене до «Енциклопедії українських хорових колективів», автором якої є Петро Андрійчук.

Найцікавішою й насиченою частиною семінару став майстер-клас щодо роботи а саpеllа «Обробка та аранжування української народної пісні». Акцент було зроблено саме на роботі з аматорським колективом, адже практичне заняття київський гість провів з учасниками народного хору «Зоряниця» Миколаївського міського палацу культури «Молодіжний», керівник Вікторія Максимчук. Для опрацювання була обрана козацька молитва «Ой, Боже, Боже, зглянься на нас». Багато корисних рекомендацій маестро надав учасникам семінару також стосовно музичного супроводу та акомпанування аматорським хоровим колективам.

На завершення практичних занять Петро Андрійчук побажав семінаристам натхненної праці у вдосконаленні своєї манери виконання, зберігаючи самобутність і неповторність хорового співу Півдня України!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: